آیا سرمایه‌گذاری در کافه رستوران سودآور است؟

سرمایه گذاری در کافه رستوران

فهرست مطالب

بدون هیچ شکی، قهوه مورد علاقه‌ترین نوشیدنی در سراسر دنیاست که در حفظ و تامین انرژی، نقشی انکار نشدنی دارد. با این تفاسیر میتوان گفت؛ فروش قهوه و نوشیدنی‌های مرتبط با آن، میتواند یک منبع درآمد بسیار خوب جهت تامین مخارج زندگی باشد. آیا تاکنون به این فکر افتاده‌اید از طریق همین علاقمندی به ظاهر کوچک خود استفاده کرده و سراغ سرمایه گذاری در کافه رستوران بروید؟ کسب وکاری را راه اندازی کرده و کسب درآمد کنید؟ شاید این گفته در ابتدا کمی عجیب به نظر آید، یا تصور داشتن سرمایه‌ای هنگفت را در ذهن‌تان به وجود آورد. اما خوشبختانه باید تمام این تصورات اشتباه را دور بیاندازید. زیرا اگر سرمایه گذاری در این صنعت زیر نظر متخصصان و مشاوران حرفه‌ای و کاربلد انجام گیرد، نتیجه‌بخش‌تر و سودده‌تر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را می‌کنید.

از همین‌رو قصد داریم در ادامه این مقاله کمی بیشتر از سرمایه گذاری در کافه رستوران بگوییم. از موارد مهمی که در این بازار باید به آن توجه شود  صحبت کنیم و میزان سودآوری آن را مشخص نمائیم. پس با ما همراه باشید.

 

سرمایه گذاری در کافی شاپ چقدر سود دارد؟

میتوان گفت؛ با سرمایه گذاری در کافه رستوران، در فروش هر محصول مرتبط با قهوه، چیزی حدود ۱۲ درصد حاشیه سود نصیب شما خواهد شد. به عبارت ساده‎تر؛ با فروش هر فنجان قهوه، حدود ۱۲درصد از کسر تمام هزینه‌ها، برای شما باقی خواهد ماند. اما واقعیت چیز دیگری‌ست! شما میتوانید با سرمایه گذاری درست در کافه و رستوران، با ارائه محصولاتی متفاوت‌تر و فراتر از سرو قهوه، به حاشیه سود بالاتری دست پیدا کنید.

بیایید به طور تقریبی حساب کنیم؛ اگر در هر ماه، میزان درآمد کافی شاپ را از هزینه‌های جاری کسر کنید؛ چیزی حدود ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان برای شما باقی خواهند ماند. این مبلغ در کافه‌های کوچک که فضای کوچکی را در اختیار دارند، تقریبا ۶ میلیون تومان است. با این حال باید در نظر داشته باشید؛ در روزها و شب‌های تعطیل و مناسبت‌های مختلف، درآمد روزانه کافه‌ها بطور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

 

چطور درآمد کافی شاپ را افزایش دهیم؟

اگر سرمایه گذاری در کافه رستوران را در ذهن دارید، مسلما این مسئله در ذهنتان جولان می‌دهد که چطور به درآمد بیشتری برسید. معمولا اگر در این راستا با مشاور سرمایه گذاری مشورت کنید، راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار خواهد داد. با این حال ۲ راه اساسی برای افزایش میزان سود کافی شاپ وجود دارد.

اول اینکه هزینه های جاری را به میزان قابل توجهی کاهش دهید یا فروش را بالا ببرید.

چندین ایده برای رسیدن به این خواسته و محقق کردن این راهکارها وجود دارد.

 

ایده هایی برای افزایش سود سرمایه گذاری در کافه رستوران

  • ارزان بخرید

 در کافی شاپ برای ارائه خدمات باکیفیت با تامین کننده‌های زیادی در ارتباط خواهید بود. از همین‌رو باید اقلام غذایی مورد نیاز خود را از تامین‌کننده‌های مختلف قیمت کنید و به سراغ ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین بروید.

  • عمده بخرید

خرید عمده نیز راهکار دیگری‌ست که به شما در ارزان خریدن و همچنین کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد. این مسئله خصوصا برای خرید قهوه نیز بسیار کاربردی خواهد بود. شاید در ابتدا به سرمایه اولیه‌ای احتیاج پیدا کنید اما در دراز مدت میتوانید پول بیشتری را پس انداز نمائید.

  • افزایش تبلیغات

تبلیغات همواره به فروش بیشتر کمک می‌کند! حال میخواهد برای سرمایه گذاری در کافه رستوران باشد یا هر نوع سرمایه گذاری دیگری! با تبلیغات درست و حساب شده، میتوانید مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشانید و در نهایت به فروش بیشتری برسید.

  • بالا بردن قیمت

شاید افزایش قیمت خیلی به مزاج مشتری خوش نیاد، اما این موثرترین روشی‌ست که به افزایش درآمد شما کمک خواهد کرد. اگر بتوانید در ارائه خدمات باکیفیت و افزایش قیمت تعادل ایجاد کنید، مشتری نیز با افزایش قیمت شما کنار خواهد آمد.

  • برنامه باشگاه مشتریان

به هیچ عنوان نباید برنامه باشگاه مشتریان را نادیده بگیرید و از کنار آن به سادگی عبور کنید. براساس مطالعات انجام شده، مشتریان وفادار و آن دسته از مشتریانی که در باشگاه مشتریان عضو هستند، بیشترین میزان هزینه (بالغ بر ۳۰۰درصد مشتریان جدید) را خواهند داشت. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید، میتوانید با کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی هایی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

آیا سرمایه گذاری در کافی شاپ ارزشمند است؟

بسیاری از افراد در زمان سرمایه گذاری در یک کسب و کار همواره به سود و ارزشمند بودن آن توجه می‌کنند. نباید به چنین افرادی خرده بگیرید، هرکسی میخواهد با سرمایه گذاری به دارایی خود بیافزاید و فکر کردن به این مقوله کاملا طبیعی‌ست.

پس اگر شما فکر سرمایه گذاری در کافه رستوران را در سر دارید باید بگوییم که با یک تجارت بسیار قوی طرف هستید. شاید در ابتدا به سرمایه قابل توجهی برای تهیه مکان، تجهیزات و مواد خوراکی احتیاج داشته باشید، اما نرخ بازدهی آن آنقدر خوب است که بتوانید در آینده از سرمایه گذاری خود سود دریافت کنید.

البته همواره به خاطر داشته باشید؛ برای رسیدن به سود باید صبور باشید. هر کسب و کاری برای رسیدن به سود، تلاش، صبر و بردباری احتیاج دارد. میتوانید به این نوع از سرمایه ‌گذاری به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت یکساله نگاه کنید که در طول یکسال از یک کسب و کار نوپا به برندی عالی و درجه یک تبدیل شده و در این صنعت حرفی برای گفتن دارید. 

 

نتیجه گیری

راه اندازی کافی شاپ آن هم با صرفه اقتصادی که در ذهن دارید، صرفا برندسازی عالی نیست. نمیتوانید با تهیه یک قهوه خوش طعم آن تجربه‌ای که مشتری به دنبالش میگردد را در اختیارش بگذارید. شما برای رسیدن به موفقیت به برنامه ریزی دقیق و حساب شده، به درک حاشیه سود و کاهش هزینه‌های جاری نیاز دارید. پس قبل از سرمایه گذاری در کافه رستوران مطمئن شوید که این تجارت را میشناسید. حتی میتوانید با فعالان و کارشناسان فعال در حوزه سرمایه گذاری صحبت کرده و یا حتی به مشورت با کافه داران بپردازید و با چالش‌های موجود در این مسیر آشنا شوید. به این ترتیب تصمیم گیری برای شما آسان تر خواهد بود.

اگر فکر میکنید برای تجربه یک سرمایه گذاری پرسود، نیازمند دریافت مشاوره‌های تخصصی هستید؛ توصیه میکنیم با کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما بروید.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp