اوضاع جهانی به کام بازار سکه و طلا؟

اکوایران: هرچند افزایش قیمت جهانی طلا موجب شده قیمت سکه امامی افت نکند و به سوی کانال ۱۸ میلیون تومان نرود، اما در مقابل، افزایش نیافتن قیمت دلار هم بازگشت سکه به سقف تاریخی ۲۲ میلیون تومان را دشوار کرده است.

به گزارش اکوایران، برخی تحلیلگران بازارهای جهانی باور دارند که اونس طلا حرکت خود به سوی مرز حساس و بزرگ ۲ هزار دلار را آغاز کرده است. شکست کانال هزار و ۹۰۰ دلار و پرش به بالای محدوده هزار و ۹۲۰ دلار موجب شده انتظارات افزایشی برای طلای جهانی تقویت شود.

از نگاه برخی فعالان بازار داخلی، تقویت انتظارات برای رشد اونس طلا موجب شده است که فشار فروش در بازار سکه امامی محدودتر شود و فلز گرانبهای داخلی در برابر افت قیمت به زیر کانال ۲۱ میلیون تومان مقاومت کند.

در حالی که سکه روز یکشنبه افت خاصی را تجربه نکرد، در بازار کمتر کسی تمایل به خرید سنگین داشت. گفته‌های فعالان نشان می‌دهد که عدم افزایش دلار موجب شده سکه‌بازان افزایشی با احتیاط رفتار کنند و بی‌گدار به آب نزنند.

در واقع می‌توان گفت که افزایش اونس طلا موجب شده جلوی افت سکه گرفته شود و این فلز گرانبها به سوی ارزش ذاتی خود در کانال ۱۸ میلیون تومان حرکت نکند و در مقابل، عدم افزایش قیمت دلار نیز بازگشت سکه به سقف تاریخی ۲۲ میلیون تومان را دشوار کرده است.

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp