این کشورها بیشترین ذخایر ارزی جهان را دارند

بر اساس محاسبات ریانووستی که روز شنبه منتشر شد، روسیه میان بزرگ‌ترین اقتصاد‌های جهان از نظر ذخایر ارزی به رتبه چهارم رسیده است.

به گزارش اقتصاد ۱۰۰ دارایی‌های روسیه که دارایی‌های مسدود شده در تحریم‌های غرب را در بر می‌گیرد، از ۵۴۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

ایبِنا به نقل از راشاتودی، بر اساس محاسبات ریانووستی که روز شنبه منتشر شد، روسیه میان بزرگ‌ترین اقتصاد‌های جهان از نظر ذخایر ارزی به رتبه چهارم رسیده است.

داده‌های بانک مرکزی نشان داد که در ۹ ماهه اول سال جاری، دارایی‌های روسیه، شامل دارایی‌های مسدود شده توسط غرب به دلیل تحریم‌های مرتبط با اوکراین، تا ۵۴۰ میلیارد دلار افزایش یافت و به روسیه اجازه داد تا جایگاه هند را که از تابستان گذشته در جایگاه چهارم قرار داشت، در اختیار گیرد.

دارایی‌های هند تا پایان ماه سپتامبر ۵۳۲ میلیارد دلار بوده است. دو کشور هند و روسیه از سال ۲۰۱۵ سر این شاخص با یکدیگر رقابت می‌کنند.

چین با دارایی خیره کننده ۳.۱۹۳ تریلیون دلار در پایان ماه سپتامبر سال جاری، پیشتازی همیشگی خود را از نظر ذخایر بین المللی حفظ کرد. ژاپن با ۱.۲۳۸ تریلیون دلار در جایگاه دوم قرار گرفت و سوئیس با ۸۹۲ میلیارد دلار دارایی در جایگاه سوم قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، روند جالبی در نیمی از ده کشور برتر مشاهده شد که در آن اقتصاد‌های نوظهور از همتایان خود در بازار توسعه یافته پیشی گرفتند.

هنگ کنگ با عربستان سعودی به عنوان ششمین دارنده بزرگ جابجا شد، برزیل به رتبه نهم صعود کرد و سنگاپور را تا رتبه دهم کاهش داد. کره جنوبی به رتبه هفتم سقوط کرد.

آلمان و آمریکا نسبت به سال گذشته به ترتیب جایگاه‌های یازدهم و دوازدهم را حفظ کردند و فرانسه به رتبه سیزدهم صعود کرد و پس از آن ایتالیا قرار گرفت.

مکزیک با سه پله صعود در رتبه ۱۵ قرار گرفت. تایلند، بریتانیا، اسرائیل، لهستان و جمهوری چک در ۲۰ رتبه برتر قرار گرفتند.

این مطالعه توسط ریانوستی بر اساس داده‌های بانک‌های مرکزی ۹۰ اقتصاد بزرگ جهان تا سال ۲۰۲۱ انجام شد. نمونه نهایی شامل ۵۰ اقتصاد با بزرگ‌ترین ذخایر بود که داده‌های خود را برای ماه سپتامبر در اواسط نوامبر فاش کردند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp