بازار اجاره خانه های اشتراکی داغ شد

بازار اجاره خانه های اشتراکی داغ شد

اکوایران: بررسی‌ها از فایل‌های عرضه شده در پلتفرم‌های خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد که برای رهن کامل یک خانه در محله شوش، دست‌کم باید ۲۵۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان نقدینگی داشت.
یک کارشناس امور ملکی در محله شوش با اشاره به روند صعودی اجاره‌خانه در این محله به اکوایران می‌گوید: با افزایش رهن و اجاره‌بها، برخی از مستاجران در محله‌هایی همچون منیریه به دلیل عدم توانایی تمدید قرارداد و کمبود بودجه به محله‌های دیگر مانند محله امیریه، گمرک و شوش روی می‌آورند.

به گفته وی، سال گذشته یک واحد با ۴۳ مترمربع با ۲۰۰ میلیون تومان به صورت رهن کامل، اجاره داده می‌شد؛ اما در سال جاری این رقم به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

در بین آگهی‌های اجاره واحدی با عنوان (خانه دربستی) و ۷۰ مترمربع زیربنا جلب توجه کرد؛ واحدی ویلایی با سن ساختی قبل از ۱۳۷۰ و ۴ اتاقه، دارای یک سرویس بهداشتی و یک آشپزخانه که هم‌اکنون در این واحد، دو خانوار زندگی می‌کنند با ۵۰۰ میلیون تومان رهن کامل عرضه شده است.

در محله شوش، رهن واحدی با ۸۰ مترمربع مساحت و ۳ سال عمر بنا، ۳۰۰ میلیون تومان و اجاره آن ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است؛ برای رهن واحدی دیگر با ۹۰ مترمربع ۵۵۰ میلیون تومان و برای اجاره آن یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین رهن واحدی با متراژ ۷۵ مترمربع، ۴۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

 

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp