با آزادسازی واردات خودرو راس ۴ ماه کار تمام است!

واردات خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان این که دولت اگر بتواند بر بازار خودرو تسلط پیدا کند، بر همه امور تسلط پیدا خواهد کرد، گفت: اگر از ارزی که متعلق به خود مردم است استفاده کنیم یقینا واردات خودرو شدنی و در غیر این صورت نشدنی است و همه صحبت‌ها الکی است.
به گزارش اقتصادآنلاین، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در رابطه با بحث‌های ایجاد شده درخصوص نحوه تامین ارز برای واردات خودرو به اقتصادآنلاین گفت: واردات خودرو باید بدون انتقال ارز و با استفاده از ارز مردم همانند سال ۱۳۹۴ انجام شود، در این صورت قابل اجراست و در غیر این صورت اصلا و ابدا شدنی نیست.

وی افزود: سال ۹۴ واردات خودرو آزاد بود، مردم چه در داخل و چه در خارج از کشور ارز داشتند، می‌توانستند ثبت سفارش کنند و خودرو وارد کنند. اما الان بانک مرکزی این روش را قبول نمی‌کند و می‌گوید هر کسی هر چیزی بخواهد وارد کند باید بیایید به من اعلام کند تا به او ارز بدهم. این ارز نیز ارز حاصل از فروش نفت، پتروشیمی و یا صادرات سایر کالاها است که مقدارش محدود است و به خودرو نخواهد رسید.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: اگر از ارزی که متعلق به خود مردم است، استفاده کنیم یقینا واردات خودرو شدنی است و در غیر این صورت نشدنی است و همه صحبت‌ها الکی است.

دادفر تصریح کرد: دولت باید از این روش استقبال کند چون از این طریق می‌تواند بر این بازار نا‌به‌سامان، به‌شدت حبابی و گران‌قیمت خودرو فائق آید. دولت اگر بتواند بر بازار خودرو تسلط پیدا کند، بر همه امور تسلط پیدا خواهد کرد و اگر نتواند بقیه موارد را هم نمی‌تواند به سرانجام برساند.

وی بیان کرد: دولت اراده واردات خودرو را دارد و بسیار هم علاقه‌مند است، اما پولی برای این کار ندارد. با آزادسازی واردات خودرو برای همه مردم با استفاده از ارز خودشان، دولت این گره کور و سنگین را از سر خود باز می‌کند و این موضوع تمام می‌شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پایان گفت: با این روش ابتدا مقداری نوسان ارزی خواهیم داشت، اما به محض این که آغاز شود، راس ۴ ماه کار تمام است. ماشین وارد می‌شود، قیمت‌ها خواهد شکست و دولت هم راحت خواهد شد.

 

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp