بیت کوین؛ شیوه مدرن سرمایه‌گذاری

شیوه مدرن سرمایه‌گذاری

فهرست مطالب

بیت کوین شناخته شده‌ترین ارز دیجیتالی‌ست که میتوان درباره آن صحبت کرد. پادشاه ارزهای دیجیتال که تقریبا نزدیک به یک دهه هیچ چیزی نتوانست آن را از تخت پادشاهی پایین بیاورد و حتی الان که در دوران رکود خود به سر میبرد، بازاری هیجان انگیز و وسوسه کننده دارد! چه بسا بسیاری خرید و فروش و بطور کلی معامله در بازار بورس را شیوه مدرن سرمایه گذاری میدانند و براین عقیده‌اند با کمی تحلیل و آنالیز درست میتوان سود قابل توجهی به جیب زد و از بازارهای سنتی سرمایه که سودهای آن در مدت زمان طولانی‌تری حاصل میشود، فاصله گرفت.
البته بگوییم که برای فعالیت در این بازار به کیف پول بیت کوینی احتیاج دارید که بر روی گوشی یا کامپیوتر شما نصب شده و رمز آن را هیچکسی نمیتواند داشته باشد. درواقع همین امنیت بالاست که فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را تا این اندازه جذاب کرده است. نکته قابل توجه دیگر اینجاست که اگر دانش کافی درخصوص چگونگی فعالیت در این بازار را ندارید، حتما قبل از ورود به اندازه کافی تحقیق کرده یا از متخصصانی باتجربه و کاربلد مشورت بگیرید.
با این حال ما در هلدینگ آداک وظیفه خود دانستیم، در این مقاله اطلاعاتی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در بیت کوین سودآور است؟

کمی با خود فکر کنید؛ ترجیح شما برای سرمایه گذاری چه چیزی‌ست؟ آیا میخواهید شیوه مدرن سرمایه گذاری را تجربه کنید یا همچنان بر ادامه روند قدیمی بازار خود تاکید دارید؟ در ادامه به چند مقایسه میپردازیم که به شما در درک بهتر رمزارزها و اثبات سودآورتر بودن کمک خواهد کرد.
میتوان تا حدودی ارز دیجیتال و طلا را شبیه به یکدیگر دانست. هردو آنها کمیاب و نیازمند استخراج است. از طرفی دارای منابع محدود اما ارزشمند هستند. مهم‌ترین تفاوت میان آنها در نوع تبدیل شدن آنها به پول و دارایی‌ست. درواقع شما میتوانید طلا را به دست آورید و آن را لمس کنید، اما این مسئله به هیچ عنوان درخصوص ارزهای دیجیتال صدق نمی‌کند. هر چند که ارزهای دیجیتال خیلی سریع‌تر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید به پول تبدیل شده و از طرفی امنیت بالاتری هم دارند.

علاوه بر تمام موارد گفته شده؛ هزینه و کارمزد انتقال بیت کوین نسبت به طلا بسیار پایین‌تر است. مثلا میزان کارمزدی که برای انتقال یک میلیون دلار از این رمزارز پرداخت می‌کنید، کمتر از ده دلار است که در مقایسه با کارمزدهای انتقال دلار بسیار ناچیز است.
اگر اهل سرمایه گذاری باشید به خوبی میدانید که یکی از دلایل اصلی تورم، چاپ پول، آن هم بیش از حد استاندارد است. با توجه به به محدود بودن بیت کوین، تورم در این ارز دیجیتال هیچ معنایی ندارد.
با توجه به توضیحات ارائه شده میتوان دریافت که این شیوه مدرن سرمایه گذاری اگر به درستی و بر طبق اصول انجام گیرد، سوددهی بسیار بیشتری دارد.

منظور از استخراج بیت کوین چیست؟

به خوبی میدانیم منظور از استخراج طلا چیست. اما وقتی بیت کوین را ارز دیجیتالی نام گذاری کرده‌اند، استخراج آن چطور ممکن است؟ برای اینکه نحوه عملکرد بیت کوین، این شیوه مدرن سرمایه گذاری را بشناسید، لازم است که چگونگی استخراج آن را بدانید.
اجازه دهید اینگونه بگوییم؛ اصلی‌ترین تفاوت استخراج بیت کوین و طلا در این است که میتوان طلا را در معادن مختلف یافت و منابع نامحدودی از آن وجود دارد. این درحالی‌ست که تنها ۲۱ میلیون واحد از بیت کوین وجود دارد و میتوان آن را استخراج نمود.

برای استخراج بیت کوین به دستگاه‌هایی تحت عنوان ماینر احتیاج است که با پیروی از رمزنگاری‌های متعدد، فرآیند خود را تکمیل می‌کند. درواقع ماینرها اعداد را یکی پس از دیگری امتحان کرده تا با حل یک معادله به پاداش برسند و پاداش آنها، ارز دیجیتال یا بلاکچین است.
مسائل زیادی درخصوص ماینرها وجود دارد. اینکه استفاده از آنها در ایران غیرقانونی‌ست. به دلیل فعالیت بسیار زیاد، دمای بالایی داشته و باید در محیط خنگ نگهداری شوند. به همین دلیل اکثر ماینرها در سوله‌هایی نگهداری میشوند که چند ده کولر و خنک کننده وجود دارد و همین مسئله مصرف برق سوله را افزایش می‌دهد. از همین رو اکثرا ترجیح میدهند به جای استخراج بیت کوین، به معامله این ارزدیجیتال پرداخته و از خرید و فروش آن به سود برسند.

بیت کوین در ایران قانونی است؟

بطور کلی هیچ قانون ثابتی برای بیت کوین و سایر رمزارزها در ایران وجود ندارد. درواقع ایران هنوز ارزهای دیجیتال را به رسمیت نشناخته است. اما قانونی هم برای غیرقانونی بودن آن وضع نکرده است. پس مادامی که استفاده از این ارزها به عنوان ابزار جرم شناخته نشوند، استفاده از آنها منعی ندارد.
البته هرگونه کلاهبرداری، هک یا عدم پایبندی به قراردادهای حوزه ارزهای دیجیتال، توسط قوه قضاییه پیگیری و پیگرد قانونی دارد. در سال ۱۳۹۷ هم بانک مرکزی پیش نویسی را منتشر کرد که براساس این پیش نویس، صرافی‌های ارز دیجیتال با کسب مجوز میتوانند به فعالیت در این صنعت پرداخته و این شیوه مدرن سرمایه گذاری رنگ و بویی دیگر گرفت. همین پیش نویس باعث شد تا امروزه شاهد راه اندازی صرافی های آنلاین بسیار زیادی در بازار سرمایه گذاری باشیم.

و در آخر
در این مقاله تلاش کردیم از بیت کوین به عنوان شیوه مدرن سرمایه گذاری در عصر حاضر صحبت کنیم. مسلما تا کنون اطلاعات شما درخصوص این ارز دیجیتال دوست داشتنی آپدیت شده و میدانید که فعالیت در این بازار میتواند سوددهی بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.
اما با این حال فراموش نکنید؛ سوددهی زمانی ممکن است که اطلاعات خود را درخصوص این بازار به بالاترین حد ممکن رسانده و از طرفی تحلیل و بررسی‌های دقیقی را انجام داده باشید. از همین‌رو توصیه داریم اگر قصد فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را دارید، با کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در این راستا در اختیار شما قرار داده و مسیر درست رسیدن به موفقیت و سود بیشتر را به شما نشان می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش تماس با ما بروید.

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp