تکنیک‌هایی برای سرمایه‌گذاری پرسود در بازار فارکس

سرمایه گذاری پرسود

فهرست مطالب

بدون هیچ شکی، بازار فارکس یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهانی‌ست که همواره مورد توجه بوده و چند سالی‌ست ایرانیان را نیز برای سرمایه گذاری به سمت خود کشانده است. با این حال هنوز هستند افرادی که به دلیل ترس از دست دادن سرمایه یا حتی عدم آگاهی، دانش و تخصص کافی نسبت به این بازار، از حضور در آن سر باز می‌زنند. این مسئله مهم را همواره آویزه گوشتان کنید؛ « تازه واردان تنها از طریق یادگیری و آشنایی با اصول این بازار است که میتوانند جا پای افراد حرفه‌ای گذاشته و سرمایه گذاری پرسود را تجربه کنند.»

اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، نگران نباشید ما میخواهیم در این مقاله از تکنیک‌ها و ترفندهایی بگوییم که یک سرمایه گذاری پر از سود را در این بازار برای شما به همراه می‌آورد. پس اگر میخواهید به ارزش سرمایه‌تان بیافزایید و آینده‌ مالی‌تان در این بازار را تضمین کنید، توصیه داریم ادامه این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

بازار فارکس را بشناسید

واژه Forex در لغت تبادل ارزهای خارجی معنا می‌شود. به عبارت ساده‌تر؛ شما در این بازار میتوانید انواع ارزهای موجود را با یکدیگر مبادله نمائید. براساس آخرین آمار منتشر شده، ارزش معاملات روزانه‌ای که در این بازار انجام میگیرد بطور متوسط رقمی بیشتر از ۵ تریلیون دلار است.

حال دانستید چرا از فارکس به عنوان بزرگ‌ترین بازار ارز حال حاضر جهان نام برده می‌شود؟

معاملات انجام شده در این بازار هر جفت ارزها را پشتیبانی می‌کند. منظور از جفت ارز چیست؟ همان دو ارزی که در مقابل هم معامله شده و قیمت آنها با توجه به یکدیگر تعیین می‌شود. اجازه دهید ساده‌تر بگوییم؛ زمانی که شما در بازار فارکس ارزی را خریداری می‌کنید، همزمان ارزی دیگر به فروش میرسد. هیچ اهمیتی هم ندارد در چه ساعتی وارد این بازار می‌شود زیرا ۲۴ ساعته بوده و بجز روزهای شنبه و یکشنبه میتوانید با خیال آسوده به انجام معاملات‌تان بپردازید.

برای فعالیت در این بازار در اولین گام باید یک بروکر برای خود انتخاب کنید. بروکر چیست؟ کارگزارانی که به عنوان واسطه، بستری را برای انجام معاملات فراهم می‌آورند. حواستان باشد در این انتخاب باید تمامی دقت خود را بکار گرفته و با نکته سنجی به سراغشان بروید. این مسئله با توجه به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران، بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید دارای حساسیت است.

اگر سوالی در این خصوص ذهن شما را مشغول کرده، توصیه میکنیم به بخش تماس با ما بروید و با کارشناسان و متخصصان ما در هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید.

مانند حرفه‌ای‌ها معامله کنید

بسیاری از تازه واردان وقتی تصمیم به حضور و فعالیت در بازار فارکس میگیرند، بر این باورند که تنها پس از کشف اسرار پنهانی این بازار میتوانند همچون معامله‌گران بزرگ، سرمایه گذاری پرسود را تجربه کنند. اما بگذارید خیالتان را راحت کنم، هیچ خبری از اسرار پنهان نیست و تنها تلاش و آموزش و یادگیری درست و اصولی‌ست که آن سرمایه گذاری پر از سود را برای شما به همراه می‌آورد.

البته برخی تکنیک‌ و ترفند وجود دارد که معامله‌گران باتجربه بازار نسبت به آنها پایبند بوده و با تکیه بر آن، همواره سیر صعودی را طی می‌کنند. قصد داریم این ترفندها و استراتژی‌ها را با شما در میان بگذاریم.

  • گرفتار احساسات نشوید

یکی از عواملی که میتواند موفقیت شما را در بازار فارکس تضمین کند و سرمایه گذاری پرسود را برایتان به دنبال آورد، کنترل احساسات و هیجانات آن هم در مواجهه با نوسانات بازار است. درواقع ذهن‌تان باید آنقدر آماده باشد که هرگونه خشم، طمع، ترس و استرس را از خود دور نگهدارد. زیرا ترس ترس اجازه نمی‌دهد به سودهای بیشتر برسید و امکان تصمیم‌گیری درست را از شما میگیرد. طمع نیز مانع از خروج به موقع از بازار می‌شود و حتی ممکن است با تن دادن به آن تمامی سرمایه‌تان را از دست بدهید.

پس تا حد امکان احساسات را کنترل کنید و با تحلیل درست و تکیه بر استراتژی خود پیش بروید.

  • از یادگیری دست برندارید

در ابتدای مقاله اشاره کردیم، اولین گام برای حضوری موفق و سرمایه گذاری پرسود در بازار فارکس، آشنایی با مفاهیم و اصول اولیه این بازار است. این بازار بطور مداوم در حال تغییر بوده و از همین‌رو معامله‌گران باید بطور مداوم اطلاعات‌شان را بروز کنند. درواقع نه تنها باید عملکرد خودشان را ارزیابی نمایند، بلکه باید در تمامی حوزه‌هایی که بر روی ارزش ارز تاثیر میگذارد نیز اطلاعات کاملی داشته باشند.

زیرا هر اتفاقی اعم از اقتصاد، سیاست، شیوع بیماری مثل کرونا، وقوع جنگ و غیره میتواند بر روی این بازار تاثیر بگذارد. پس معامله گران باید تحلیل درست و کاملی از بازار داشته باشند تا در این مسیر به موفقیت برسند.

  • براساس استراتژی معاملاتی خاص پیش بروید

با مشخص کردن یک استراتژی خاص و پیش بردن معاملات‌تان براساس آن، رسیدن به موفقیت اصلا دور از انتظار نیست. اما مسئله اینجاست که برای مشخص کردن استراتژی باید یک نظم ذهنی داشته باشید و بدانید که چه چیزی از بازار می‌خواهید. درواقع باید تمامی ابعاد آن سرمایه گذاری پرسود مدنظرتان را لحاظ کنید!

حتی مشخص کردن بازه زمانی معاملاتی که بارها در سایر روش‌های سرمایه گذاری (بلند مدت، کوتاه مدت، میان مدت) از آنها صحبت کرده‌ایم و حتی روش تحلیلی نیز میتواند شما را به یک استراتژی خود برساند.

  • مدیریت سرمایه را بیاموزید

اگر پای صحبت بسیاری از معامله گران موفق بازار فارکس بنشینید، اکثرشان رمز موفقیت خود را مدیریت صحیح سرمایه و استفاده از یک سیستم برای این مدیریت میدانند. بگذارید ساده بگویم؛ حضور در بازار فارکس چیزی کمتر از قمار ندارد و اگر که میخواهید در آن به موفقیت برسید باید مدیریت سرمایه موفقی داشته باشید وگرنه هر آن چیزی که سال‌های برای خود اندوخته‌اید در کسری از ثانیه از بین خواهد رفت.

یک سیستم مدیریت سرمایه موثر، ریسک معاملات را پایین می‌آورد و حساب کاربری شما نیز در امان می‌ماند. البته اینجور نباشد که اصول مدیریت سرمایه را بدانید و به آن پایبند نباشید، برای تجربه سرمایه گذاری پرسود، پایبندی به این اصول بسیار مهم است.

نتیجه گیری

 در این مقاله تلاش کردیم شما را با یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهانی یعنی فارکس آشنا کنیم و حتی از تکنیک‌ها و ترفندهایی که در این مسیر وجود دارد نیز گفتیم. حال دیگر همه چیز به خودتان بستگی دارد. اینکه برای حضور در این بازار تا چه میزان بودجه در نظر گرفته‌اید و از همه مهم‌تر آیا از نظر ذهنی، آمادگی حضور در این بازار را دارید یا خیر!

اگر که فکر می‌کنید به آموزش و یادگیری و حتی مشورت احتیاج دارید، میتوانید روی کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک حساب باز کنید. آنها با دانش و تخصصی که طی سال‌ها فعالیت در این عرصه بدست آورده‌اند، میتوانند راهنمایی‌های جامع و دقیقی را در اختیار شما قرار دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش تماس با ما بروید.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp