ثبت نام در سجام رکورد زد / خرید خودرو در بورس چگونه است؟!

با به پایان رسیدن آذر ماه، رکورد ثبت نام سامانه سجام در ۱۲ ماهه سال قبل، طی ۹ ماه گذشته از سال جاری شکسته شد. تحلیل گران معتقدند عرضه خودرو در بورس کالا موجب روی آوری بخشی از مردم به بورس شده است. دلیل دیگری که در این خصوص بیان می شود، واریز سود سهام عدالت است که موجب ثبت نام افرادی شده که سهام عدالت دارند اما در سامانه سجام ثبت نام نکرده بودند.

در روز های اخیر خبر رکورد شکنی ثبت نام در سامانه سجام منتشر شد. شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد؛ با عبور ثبت نام بیش از دو میلیون نفر در سامانه سجام، کل رکورد سال ۱۴۰۰ در ۹ ماهه سال جاری شکسته شد. تعداد ثبت نام سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان در ۹ ماهه امسال به دو میلیون و ۱۵۱ هزار و ۱۲۷ نفر رسید که در مقایسه با تعداد ثبت نام‌کنندگان در کل سال ۱۴۰۰ که به یک میلیون و ۶۰۰ هزار رسیده بود، ۲۷ درصد افزایش یافته است. تحلیل گران بازار سرمایه پیش بینی می کنند که این میزان تا انتهای سال جاری به رشد ۵۰ درصدی به نسبت سال قبل برسد. دو دلیل برای این افزایش ثبت نام سجام در روز های اخیر مطرح است. اول این که عرضه خودرو در بورس کالا موجب شده تا افرادی که هیچ فعالیتی در بازار سرمایه نداشته اند؛ برای خرید خودرو در قیمت های مناسب تری به نسبت قیمت بازار کد بورسی بگیرند. دلیل دوم نیز به واریز سود سهام عدالت مربوط می شوند. آن دسته از افرادی که سهام عدالت دارند و پیش از این در سامانه سجام ثبت نام نکرده بودند، برای دریافت سود سهام عدالت در خصوص ثبت نام سجام خود اقدام کردند.

مراحل خرید خودرو در بورس کالا

این روز ها تعداد زیادی از مردم که قصد خرید خودرو دارند، درگیر و دار معامله در بورس کالا هستند. شنیده ها حاکی از نارضایتی افرادی است که اطلاعات کافی در خصوص روند ورود به بورس کالا ندارند و در این میان دچار سردرگمی می شوند. با توجه به شرایط ایجاد شده برای ورود به بورس کالا و امکان انجام تمام این فرایند به صورت آنلاین؛ به تشریح مراحل درخواست خودرو در این بازار متشکل می پردازیم.

    مرحله اول: ثبت نام در سامانه سجام

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp