خبر جدید و مهم از واردات خودرو

سخنگوی وزارت صمت گفت: حدود ۱۰ درصد از ظرفیت تحویل خودرو های وارداتی به روش فروش فوری خواهد بود و ممکن است متقاضیانی که از طریق بورس کالا خرید می‌کنند ۳ تا ۶ ماه بعد از زمان خرید، خودروی آنها تحویل داده شود.

به گزارش اقتصاد۱۰۰، امید قالیباف گفت: برای واردات ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در ۶ ماه آینده برنامه ریزی کردیم و طبق برنامه ریزی انجام شده در ۳ ماهه باقی مانده امسال ۱۰۰ هزار دستگاه و به همین تعداد هم در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۲، خودرو از طریق واردات تامین می شود.

وی ادامه داد: تحویل خودرو در دو بازه ۳ و ۶ ماهه خواهد بود و از اینرو ممکن است متقاضیانی که از طریق بورس کالا خرید می‌کنند ۳ تا ۶ ماه بعد از زمان خرید خودروی آنها تحویل داده شود که این زمان با توجه به ساخت خودرو و حمل آن طبیعی است.

سخنگوی وزارت صـمت‌ افزود: امسال حدود ۱۰ درصد از خودروهای وارداتی بصورت تحویل فوری به فروش خواهد رسید.

قالیباف در مورد نحوه تامین ارز واردات خودرو نیز گفت: در آیین نامه واردات خودرو روش‌های مختلفی برای تامین ارز قید شده که در مجموع ظرفیت های خوبی را ایجاد کرده است اما نکته مهم این است که تامین ارز از منشاء خارج کشور خواهد بود.

وی با تاکید بر تبعیت قیمت خودرو از نرخ ارز گفت: آنچه شاهد هستیم افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد است و قیمت شرکت‌های خودروساز افزایش نیافته است.

وی افزود: وزارت صمت برای تنظیم بازار خودرو برنامه های متعددی دارد که بزودی اعلام خواهد شد.

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp