راهنمای سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز

سرمایه گذاری در ساخت و ساز

فهرست مطالب

این روزها افراد زیادی را میبینیم که با میزان مشخصی سرمایه به دنیای ساخت و ساز وارد شده و به عبارتی، سرمایه گذاری در ساخت و ساز را آغاز کرده‌اند. اما این بازار چه میزان سودده است؟ خوشبختانه در طی سال‌های گذشته، ساخت و ساز خصوصا در شهرهای بزرگ به طور قابل توجهی رشد کرده است. سیاست نهفته در این اقدام، قصد تراکم و جای دادن جمعیت بیشتر را دارد و از طرفی صنعت ساخت و ساز به عنوان قلب تپنده اقتصاد شناخته می‌شود. همه آگاهند؛ بساز بفروش تا چه اندازه شغل خوب و پرسودی‌ست. اما مسلما برای موفقیت در آن و البته رسیدن به سوددهی، باید مسائل و موارد مختلفی را مورد توجه قرار دهید.

 براساس آخرین آمارها با وجود تورم‌های شدید صورت گرفته، ساخت و ساز چیزی حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد به سرمایه گذاران سود میرساند. اما در نظر داشته باشید، تورم و گران شدن مصالح و متریال و از طرفی بالا رفتن دستمزد کارگران، ریسک سرمایه گذاری در ساخت و ساز را نیز افزایش داده‌اند.

اگر که میخواهید به دنیای ساخت و ساز ورود کنید، باید مسائلی را بشناسید که در ابتدا از چشم تمامی افراد پنهان است. از همین‌رو توصیه داریم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. زیرا در نظر داریم بطور مفصل در این خصوص صحبت کنیم.

سرمایه شما چقدر است؟

اولین مسئله‌ای که در زمان ورود به دنیای سرمایه گذاری در ساخت و ساز مطرح می‌شود و هر سرمایه گذاری باید آن را حل کند، میزان حجم سرمایه گذاری‌ست. بگذاری موضوع مهمی را بگوییم؛ در مسیر ساخت و ساز شما همواره با اتفاقات پیش بینی نشده‌ای مواجه خواهید بود که باید برای مقابله با آن آماده باشید. بهترین راه آمادگی نیز اختصاص ندادن تمامی سرمایه‌تان به بازار ساخت و ساز است!

این نکته را آویزه گوشتان کنید؛ «شما با هر میزان سرمایه‌ای میتوانید وارد دنیای ساخت و ساز شوید»

سرمایه گذاران موفق در ساختمان سازی دقیقا کسانی هستند که بخشی از پول‌شان را برای روز مبادا و بدور از هر گزندی نگهداری می‌کنند. یا حتی به سراغ سرمایه گذاری در بازارهای کم ریسک می‌روند. پس اگر قصد سرمایه گذاری در ساختمان سازی را دارید، تمام سرمایه‌تان را به خطر نیاندازید.

از طرفی؛ موفقیت در ساخت و ساز، فروش واحدهای آپارتمانی و در نهایت رسیدن به سود مناسب، نیاز به انتخاب بهترین گزینه‌ها در زمان مناسب است. توصیه می‌شود؛ اگر برای اولین بار به دنیای ساخت و ساز ورود می‌کنید حتما با مشاورانی کاربلد و افرادی باتجربه مشورت بگیرید.

عوامل تاثیرگذار در میزان سوددهی ساخت و ساز

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در میزان سودده بودن سرمایه گذاری در ساخت و ساز، شهرداری است. به عینه میتوان گفت؛ عوارض شهرداری طی دو سه سال گذشته با جهش چشم گیری روبرو بوده و براساس آخرین اخبار منتشر شده چیزی بالغ بر ۳۰۰۰ درصد رشد داشته است. همین مسئله عامل مهمی بوده تا بسیاری از سازندگان قدیمی اعلام برشکستگی کرده و حتی ساخت و ساز را کنار بگذارند.

اگر که میخواهید سرمایه گذاری در ساختمان سازی را شروع کنید، حتما این نکته را لحاظ نمائید.

با وجود تمامی موارد گفته شده؛ هنوز هستند افرادی که ساخت و ساز را یک شغل پرسود می‌دانند. آمار هم چنین می‌گوید؛ سود حاصله از ساخت و ساز حتی از سرمایه گذاری در بازار ارز و طلا نیز بیشتر بوده و مقاومت بیشتری در برابر حباب از خود نشان می‌دهد. کافیست نگاهی به بازار مسکن بیاندازید، با وجود رکود شدید حاکم، باز هم مالکان حاضر نیستند قیمت‌ها را پایین بیاورند و ترجیحشان بر صبر کردن و دیرتر فروختن است.

در حالیکه آمار نشان می‌دهد؛ راه رونق بخشیدن به بازار مسکن کاهش حداقل ۴۰ درصد از قیمت خانه‌ها و افزایش توان خرید متقضیان است.

نکاتی برای سرمایه گذاری در بازار ساخت و ساز

اگر که میخواهید از سرمایه گذاری در ساخت و ساز نهایت سود را ببرید، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

منطقه مناسبی را انتخاب کنید

برای خرید ملک باید منطقه مدنظر را به خوبی بشناسید و اطلاعات کامل و دقیقی درمورد آن داشته باشید. اگر در نزدیکی ملک خریداری شده، بیمارستان یا مدرسه قرار داشته باشد، محدودیت‌هایی در حین ساخت و ساز برایتان به وجود خواهد آمد. حتی وجود پارک یا هایپر مارکت به دلیل تعدد زیاد، منجر به ایجاد محدودیت خواهد شد. در این راستا شما حتی باید به امنیت منطقه نیز نظری داشته باشید. باید بررسی کنید آیا در منطقه مربوطه جرائم زیادی اتفاق افتاده یا نه.

برای دستیابی به این اطلاعات نیز روش‌های متفاوتی پیش روی شما قرار دارد میتوانید به سراغ همسایگان و حتی مشاورین املاک بروید و یا حتی در کلانتری‌ محله به اطلاعات مستند دست یابید.

مطالعات‌تان را بالا ببرید

حواستان باشد به همان اندازه که قیمت ملک افزایش پیدا می‌کند، دستمزد کارگران و نیروی انسانی و همچنین مصالح و غیره نیز بالا میرود. همین مسئله باعث شده تا برخی بگویند؛ سرمایه گذاری در ملک ساخته شده بیشتر از سرمایه گذاری در ساخت و ساز سودده است. با این حال همه چیز به اتخاذ تصمیم سازندگان ارتباط دارد. از همین‌رو قبل از ورود به این عرصه اطلاعات خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

با باتجربه‌ها مشورت کنید

صحبت و مشورت با کسانی که در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارد میتواند بسیار کارآمد بوده و شما را با چالش‎هایی که از آنها بی خبرید آشنا کند. حتی میتوانید درخصوص خرید ملک در یک منطقه یا استفاده از مصالح خاص نیز به شما کمک کند.

و در آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با مسائل مرتبط به سرمایه گذاری در ساخت و ساز آشنا کنیم. حال به خوبی میدانید چه مسیر متفاوتی را در پیش دارید و برای موفقیت در آن باید چه اقداماتی را انجام دهید.
با این حال همه چیز به تصمیم‌گیری‌های درست و به موقع شما به عنوان سرمایه گذار یا سازنده برمیگردد. فراموش نکنید؛ سرمایه گذاری در ساختمان سازی با هر میزان بودجه‌ای امکانپذیر است و برای رسیدن به موفقیت باید مشخص کنید قصد پوشش کدام سلیقه را دارید. برخی از مردم ترجیح‌شان به زندگی در خانه‌های ویلایی‌ست، برخی آپارتمان‌های معمولی را به دلیل قیمت معقول‌ و متناسب با بودجه‌شان میپسندند و برخی دیگر میخواهند در آپارتمان‌هایی لوکس زندگی کنند. شما میخواهید برای کدام قشر ساخت و ساز کنید؟ پاسخ دادن به این سوال میتواند تا حدود زیادی آینده شما و سودده بودن سرمایه گذاری‌تان را مشخص کند.
اگر که فکر می‌کنید در این مسیر به مشورت و صحبت با افراد باتجربه و کاربلد احتیاج دارید. توصیه داریم به بخش تماس با ما بروید. کارشناسان هلدینگ آداک آماده‌اند تا هر ابهامی که در ذهن‌تان وجود دارد را برطرف نمایند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp