ریشه‌یابی علت عدم موفقیت در سرمایه‌گذاری

عدم موفقیت در سرمایه گذاری

فهرست مطالب

اگر پای صحبت علاقمندان به سرمایه گذاری بنشینید، میبینید که اکثر آنها به دنبال فرمول موفقیت در سرمایه گذاری هستند. یا اینکه میخواهند دلایل شکست خود را بیابند! درواقع هر کدام از آنها به دنبال کشف چیزی هستند که وجود ندارد! منظور چیست؟ بگذارید با شما صادق باشم. هیچ فرمول طلایی برای موفقیت یا هیچ علت خاصی برای شکست در سرمایه گذاری وجود ندارد. تنها اشتباهات شماست که سرنوشت‌تان را مشخص می‌کند. اگر که میخواهید همواره بر میزان ارزش سرمایه‌تان بیافزایید، باید اشتباهات رایجی که هیچگاه متوجه‌اش نمی‌شوید را شناسایی کرده و از انجامش بپرهیزید.

خیلی اوقات افراد ریسک‌هایی بی‌اساسی را متحمل می‌شوند که هیچگاه به آن نیاز نداشتند. یا با کسانی مشورت می‎کنند که هیچوقت یک سرمایه گذاری موفق را تجربه نکرده‌اند! از همین‌رو آگاهی از اشتباهات رایجی که اکثر سرمایه‌گذاران در این مسیر انجام می‌دهند کمک می‌کند تا همواره از موفقیت‌هایتان در سرمایه گذاری برای دیگران صحبت کنید. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

اولین اشتباه: بدون برنامه سرمایه گذاری می‌کنید

چندبار از خودتان پرسیده‌اید؛ «چرا موفقیت در سرمایه گذاری را تجربه نمی‌کنم؟» باید بگوییم؛ یکی از مهم‌ترینِ این علت‌ها، عدم برنامه ریزی درست و همچنین نداشتن هدفی واحد است. برای ورود به این دنیای هیجان انگیز  همواره این جمله را در ذهن داشته باشید: «اگر ندانید که به کجا میروید، چطور راه آن را بیابید؟»

این مسئله بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید اهمیت دارد. اگر هیچ برنامه‌ای برای این کار نداشته باشید، تصمیمات اشتباهی میگیرید که شما را از رسیدن به موفقیت دور می‌کند.

برای سرمایه گذاری از خودتان بپرسید؛ هدفتان از سرمایه گذاری چیست؟ آیا میخواهید سرمایه‌ای مشخص را برای ادامه تحصیل فرزندتان پس انداز کنید یا به دنبال جمع آوری ثروت برای دوران بازنشستگی هستید؟ چه زمانی به پول‌تان یا سود آن احتیاج دارید؟ چه میزان از سرمایه‌تان را وارد بازار می‌کنید؟ آیا فردی ریسک پذیر هستید یا ریسک گریز؟

ببینید در نظر گرفتن تمامی این موارد کمک می‌کند تا هدفی مشخص را تعیین کرده و با برنامه ریزی درست و اصولی، آن چیزی که موفقیت در سرمایه گذاری نام دارد را محقق کنید.

دومین اشتباه: توجه بیش از حد به توصیه دیگران

افراد زیادی را می‌شناسیم که به دلیل توجه بیش از اندازه به صحبت‌های دیگران، شکست‌های متوالی را در سرمایه‌گذاری تجربه کرده‌اند. مطمئنا بارها شنیده‌اید که شخصی در بین دوستان و خانواده ادعا می‌کند که سهامی را خریده و به زودی همه مردم نیز برای خرید و استفاده از آن هجوم آورده و سود بالایی نصیب سرمایه گذاران آن خواهد شد! چند درصد از این حرف‌ها به واقعیت تبدیل شده است؟

بهترین توصیه‌ای که میتوانیم در این راستا به شما کنیم این است که توصیه‌های بی‌اساس افرادی که خود را فردی حرفه‌ای معرفی می‌کنند را جدی نگیرید زیرا در اکثر اوقات توصیه‌هایشان چیزی جز افسوس و شکست را برای شما به همراه ندارد.

البته منظور ما این نیست که تمامی توصیه‌ها بی‌اساس است! اگر بتوانید با افرادی باتجربه و کاربلد مشورت کنید. اگر برای سرمایه ‌گذاری تمامی موارد مرتبط با در نظر بگیرید، خیلی زود متوجه می‌شوید، موفقیت در این کار آنقدرها هم که فکرش را می‌کردید دور از دسترس نیست.

سومین اشتباه: عدم کنترل هیجان

هیجان و احساسی بودن یکی از رایج‌ترین مسائلی‌ست که گریبانگیر سرمایه گذاران شده و آنها را از یک سرمایه گذاری سودده دور می‌کند و چه بسا که خسارات جبران ناپذیری را هم به جای میگذارد.

برای اینکه احساسات را از خود دور کنید، باید تحقق اهداف را اولویت قرار دهید. هدفی را مشخص کرده و تا رسیدن به آن، صبور باشید. همواره دید بلند مدت را در نظر بگیرید و فراموش نکنید، هیچوقت سرمایه گذاری بدون ریسک ممکن نخواهد بود، پس نسبت به نوسانات خیلی نگران نشوید. البته در این راستا کمک گرفتن از افرادی باتجربه و کاربلد کمک می‌کند تا بر هیجانات و احساسات خود مسلط شوید. از ‌همین‌رو شما را دعوت می‌کنیم تا به بخش تماس با ما رفته و با کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها با دانشی که طی سال‌ها فعالیت در این عرصه بدست آورده‌اند، مسیر درستی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

چهارمین اشتباه: نداشتن صبر

به صبر خود از ۰ تا ۱۰ چه نمره‌ای می‌دهید؟ باید بگوییم: صبور نبودن یکی از مولفه‌هایی‌ست که شما را از موفقیت در سرمایه گذاری دور می‌کند. اگر بتوانید این مسئله که سرمایه گذاری روندی آهسته و پایدار دارد را در ذهن خود نهادینه کنید، میبینید که پس از گذشت مدتی، بهترین نتایج ممکن نصیب شما شده است.

درواقع سرمایه گذاری مصداق بارز ضرب المثل: «گر صبر کنی، ز غوره حلوا سازی» است.

پنجمین اشتباه: جابجایی مداوم سرمایه گذاری

جابجایی بیش از حد سرمایه میتواند یکی دیگر از دلایلی باشد که موفقیت در سرمایه گذاری را غیرممکن می‌کند. افراد زیادی را میشناسیم که بطور مکرر و مداوم به سرمایه‌گذاری‌های متعدد میپردازند. باید بدانید؛ جایجایی سرمایه بطور طبیعی مشمول هزینه‌ست و تکرار بیش از اندازه آن به مرور زیان‌بار خواهد بود.

جدای از این موضوع: بارها در این مقاله تکرار کرده‌ایم، افقی بلند مدت برای سرمایه گذاری خود در نظر بگیرید زیرا که اغلب زمانبندی‌های کوتاه مدت، سودهای مقطعی دارند. برای تجارت‌های مکرر باید تحمل ریسک را بالا برده و دانش‌تان را بروز نگه دارید. مسلما که با جابجایی‌های مداوم استرس‌های بیشتری را متحمل می‌شوید. پس بر روی اهداف و سپردن سرمایه گذاری با کمک مشاوران حرفه‌ای متمرکز شوید تا هر آن چیزی که به دنبالش هستید محقق شود.

و در آخر

به خوبی آگاهیم که این کار یکی از پرریسک‌ترین اقداماتی‌ست که افراد در طول زندگی خود انجام می‌دهند. پس خیلی دور از انتظار نیست که اشتباهاتی را نیز در این مسیر انجام دهند. با این حال ما در این مقاله تلاش کردیم به چند مورد از رایج‌ترین اشتباهاتی که موفقیت در سرمایه گذاری را به تعویق می‌اندازد بازگو کنیم. این اشتباهات اغلب به چشم نمی‌آیند و حتی بسیاری از سرمایه گذاران آنها را اشتباه نمیدانند!

امیدواریم که این مقاله دید آنها را به دنیای سرمایه گذاری باز کند و مسیر متفاوتی را برای رقم زدن یک سرمایه گذاری پرسود پیش روی آنها بگذارد. با این حال اگر هنوز فکر می‌کنید برای حضوری قدرتمند در این دنیای هیجان انگیز به کمک و مشورت افراد متخصص و باتجربه نیاز دارید، میتوانید هم‌اکنون به بخش تماس با ما بروید و با کارشناسان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در اختیارتان قرار خواهند داد.

 

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp