مدیرعامل صرافی FTX دستگیر شد!

سم بنکمن فراید مدیرعامل صرافی ورشکسته رمزارزی FTX به درخواست دادستان‌های فدرال در کشور باهاما دستگیر شد و احتمالا به زودی به آمریکا تحویل داده می‌شود.

فردای اقتصاد – سم بنکمن فراید مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته رمزارزی FTX به درخواست دادستان‌های فدرال در کشور باهاما دستگیر شد و احتمالا به زودی به آمریکا تحویل داده می‌شود.

دستگیری مدیر یکی از مشهورترین صرافی‌های رمزارزی جهان به دنبال ورشکستگی یکماه قبل از آن رخ می‌دهد که ضربه‌ای بزرگ به بازار کریپتو و باعث تلاطم‌هایی در بازارهای مالی جهان شده است. 

طی هفته‌های اخیر گمانه‌های زیادی درباره سواستفاده این صرافی از سرمایه‌گذاران و احتمال دستگیری بنکمن فراید منتشر شده بود. بنکمن فراید تا یک ماه قبل یک میلیاردر موفق در بازار کریپتو به شمار می‌آمد اما با ورشکستگی این صرافی ثروت او نیز تقریبا همه ثروتش را از دست داد.

دادستان‌های فدرال در منهتن نیویورک  قرار است امروز سه شنبه جزییاتی از پرونده اتهاماتی او را بازگو کنند. کمیسیون اوراق بهادار آمریکا نیز به طور جداگانه از بنکمن فراید شکایت کرده است.

بنکمن فراید از یک ماه قبل تاکنون در مصاحبه‌های مختلفی که داشته به اشتباهاتی در تصمیم‌گیری‌ها اعتراف کرده اما گفته که کلاهبرداری یا کار غیر قانونی انجام نداده است. 

یک منبع مطلع به بلومبرگ گفت که دادستان‌ها در حال بررسی موضوع انتقال صدها میلیون دلار به باهاما را در هنگام اعلام ورشکستگی این شرکت هستند.

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp