مشاور و متخصص سرمایه گذاری کیست؟

متخصص سرمایه گذاری

فهرست مطالب

این روزها با توجه به شرایط اقتصادی نابسامان موجود در کشور تقریبا تمامی افراد که اندکی پول در بانک دارند، خواهان ورود به بازارهای سرمایه‌اند تا به طریقی ارزش پول خود را حفظ کنند یا آن را افزایش بخشند. مسلما محقق کردن این خواسته آن هم زمانی که هیچ اطلاعات و آشنایی با بازارهای مالی ندارید، نتیجه مثبت و دلخواهی را به همراه نخواهد داشت. دقیقا اینجاست که نقش و اهمیت حضور یک مشاور و متخصص سرمایه گذاری مشخص می‌شود!
در طی چند سال گذشته افراد زیادی را دیده‌ایم که در بازار بورس وارد شده و سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام داده‌اند. اما متاسفانه تعداد کثیری از آنها از روند نزولی بازار گلایه داشته و آن را مطابق خواسته خود نمیدانستند و ضررهای سنگینی را متحمل شده‌اند. اگر پای صحبت‌شان بنشینید میگویند؛ به یکباره بازار سیر نزولی گرفت! اما متخصصان و فعالان این صنعت میدانند که این سیر نزولی به یکباره نبوده و علائمی را از قبل نشان داده است!
به همین دلیل است که تاکید می‌شود برای حضور در بازار بورس یا هر بازار دیگری، با متخصص سرمایه گذاری مشورت نمائید. مثلا هلدینگ آداک از جمله هلدینگ‌های فعال در این صنعت است که متخصصانی کارآزموده و کاربلد و باتجربه را گرد هم جمع کرده تا به افراد علاقمند به سرمایه گذاری برای یک سرمایه گذاری نتیجه بخش و پرسود کمک کند. میتوانید برای دریافت مشاوره هم‌اکنون به بخش تماس با ما بروید.
اما به راستی یک مشاور کاربلد در حوزه سرمایه گذاری کیست؟ چه وظایفی دارد و چطور در این مسیر به سرمایه گذاران کمک می‌کند؟!

متخصص سرمایه گذاری چطور به سرمایه گذاران کمک می‌کند؟

به خوبی آگاهید؛ برای اینکه بدانید چه سهامی را در پرتفوی خود داشته باشید؛ تا هم سود بیشتری عایدتان شود و هم ریسک کمتری را متحمل شوید؛ به دانش و تخصص زیادی نیاز دارید!
درواقع اصلی‌ترین کار متخصص سرمایه‌گذاری همین است. اگر متمایلید تا عملکرد سبدتان همواره سیر صعودی طی کند، آن هم زمانی که هیچ اطلاعاتی با بازار سرمایه ندارید، پیشنهاد ما این است که از یک مشاور سرمایه گذاری کمک بگیرید.
درواقع متخصصان این توانایی را دارند تا فعالیت‌های بازار را زیر نظر بگیرند، از عملکرد مثبت سبدتان اطمینان حاصل کنند و در زمان مناسب اقدامات لازم برای خرید و فروش را انجام دهد تا به این ترتیب بیشترین سود به حساب بانکی شما واریز شود.
شاید فکر کنید تمامی افراد آشنا به این حوزه توانایی فعالیت به عنوان متخصص سرمایه گذاری را دارند. اما اشتباه نکنید؛ یک متخصص و فعال این حوزه باید تحلیل‌های کاربردی را بداند، مشاوره‌های درست و کاربردی به سرمایه‌گذار ارائه دهد و در انتخاب سهم متناسب با روحیات او بسیار موفق عمل کند. تمامی این مسائل باعث می‌شود تا متخصصان شیوه گزارش‌دهی متفاوتی را داشته باشند و هیچگاه دو نفر گزارش یکسانی را از مشاوران خود دریافت نکنند!

ویژگی‌های بارز مشاور سرمایه گذاری

در این مقاله بارها اشاره کردیم، متخصص سرمایه گذاری شخصی‌ست که در این بازار بتواند پتانسیل‌های بازار را شناسایی کرد و با درک درست از اقتصاد کشور، الگوهای مناسب برای افراد را پیدا کرده و در نهایت بهترین روش را برای سرمایه گذاری در بازارها معرفی کند. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاوران سرمایه گذاری را معرفی خواهیم کرد:

اخبار و اطلاعات بازار را دارا باشد

شخصی میتواند لقب متخصص سرمایه گذاری را بگیرد که در هر شرایطی که هیچکس از سمت و سوی بازار مطلع نیست، با یک تحلیل مناسب و بررسی شرایط بازار، از عملکرد واقع بینانه بازار بگوید! شاید بگویید چنین فردی پیشگوست! اما مهم‌ترین کار یک متخصص و مشاور بازاریابی بررسی شرایط و اخبار روز و تحلیل آنها برای حدس رفتار بازار است.

قاطع صحبت نمی کند

همه به خوبی میدانیم؛ یکی از مشخصه‌های اصلی بازار، عدم قطعیت آن است. همه میدانیم؛ هیچکس از رفتار بازار مطلع نیست و رفتارهای بازار کاملا غیرقابل پیش بینی‌ست. درواقع بسیاری از سرمایه گذاران با پذیرش ریسک، سرمایه‌شان را در بازار قرار می‌دهند. از همین‌رو تقریبا تمامی مشاوران باتجربه در این حوزه از احتمالات صحبت کرده و قانع نیستند!

با کمک ابزارهای آنالیز حرف‌ میزند

مهم‌ترین تمایزی که میان مشاوران سرمایه گذاری و افراد عادی وجود دارد، توانایی آنها در آنالیز و تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال است. آنها برای هر بازاری از تحلیل‌های خاص استفاده می‌کنند و براساس آنها و با توجه به احتمالات موجود، راهکارهای متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

تصمیم گیری نهایی برعهده آنان نیست

یک متخصص سرمایه گذاری به هیچ عنوان نمیتواند تصمیم گیرنده نهایی باشد. او صرفا تمامی اطلاعات و موارد بدست آمده را جمع آوری کرده و در اختیار شما میگذارد. این شما هستید که تصمیم نهایی را اتخاذ میکنید. با این حال و با وجود تصمیم گیرنده بودن شما، نباید از حضور یک مشاور در کنار خود غافل شوید. بدون در اختیار داشتن اطلاعاتی که او به شما ارائه می‌دهد رسیدن به سود خیلی دورتر از آن چیزی‌ست که فکرش را می‌کنید.

مهم‌ترین وظایف مشاور سرمایه گذاری

  • توصیه به خرید و فروش یا حتی نگهداری سهام
  • اظهار نظر درخصوص روند قیمت و عرضه و تقاضا در آینده
  • مشاوره در زمینه چگونگی مدیریت ریسک
  • دیدگاه های بلند مدت و کوتاه مدت در سرمایه گذاری
  • تعیین هدف برای سرمایه گذار
    البته وظایف دیگری هم در این میان وجود دارد که متخصصان پس از صحبت با سرمایه گذار باید برعهده گیرند. درواقع منظور این است؛ مشاوران و متخصصان سرمایه گذاری در همکاری با افراد مختلف برای سرمایه‌گذاری، وظایف متفاوتی برعهده دارند.

و در آخر

به خوبی میدانید؛ یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری و رسیدن به سود قابل توجه برای سرمایه‌گذاران، بازارهای مالی‌ست. اگر ترغیب شده‌اید تا سرمایه‌تان هرچند اندک را به این بازارها وارد کرده و در راستای افزایش آن بکوشید. اما از توانایی و اطلاعات لازم برخوردار نیستید؛ حتما از متخصص سرمایه گذاری و افراد آشنا به این حوزه کمک بگیرید. آنها همچون مانعی در برابر ضرر و زیان عمل کرده و شما را در دستیابی به اهدافتان یاری می‌کنند.
به خاطر بسپارید؛ متخصص سرمایه گذاری همان فردی‌ست که سرمایه شما را به مسیر درست افزایش سود هدایت می‌کند. میتوانید در این راستا از کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک کمک بگیرید. آنها با سال‌ها فعالیت در این حوزه نسبت به جزئیاتی آگاهند که از چشم بسیاری از تازه کاران پنهان است.


کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp