نکاتی برای سرمایه‌گذاری مطمئن در بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

فهرست مطالب

در شرایط اقتصادی کنونی سرمایه گذاری مطمئن واژه خنده‌داری‌ست که به زبان برخی افراد آورده می‌شود. یا اینکه سرمایه‌گذاران خواستار آن هستند! این روزها تمامی انواع سرمایه‌گذاری دارای ریسک بوده و اگر جزء افراد ریسک گریز هستید باید بپذیرید که سرمایه شما به مرور ارزش واقعی خود را از دست می‌دهد و در آینده‌ای نه چندان دور، هیچ اندوخته‌ای ندارید. بهترین و بزرگ‌ترین توصیه ما این است که دست روی دست نگذارید و به فکر راهی برای آینده خودتان و حتی فرزندانتان باشید.

یکی از بازارهای پربحث امروزی، ارزهای دیجیتال است. تقریبا چند سالی میشود که ارزهای دیجیتال بازار سرمایه را در دست گرفته و حسابی سروصدا به پا کرده‌اند. شما تجربه سرمایه گذاری در این بازار را داشته‌اید؟ مهم‌ترین مسئله‌ای که نه تنها درخصوص سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال بلکه در تمامی بازارها صدق می‌کند، تشخیص درست زمان ورود به بازار و خارج شدن از آن است! درواقع سرمایه گذاری مطمئن زمانی شکل میگیرد که توانایی تشخیص چنین اتفاقی را داشته باشید.

آیا این توانایی را در خود میبینید؟ میخواهیم در ادامه این مقاله از نکات مهمی که به شما برای حضوری قدرتمند و سودآور در بازار ارزهای دیجیتال کمک می‌کند، صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

کدام ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

تقریبا با معرفی بیت کوین از سال ۲۰۰۹ ارزهای دیجیتال به بازار وارد شدند و هر چند در ابتدا اهمیتی نداشتند اما این روزها کمتر کسی‌ست که بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را نشناسد. ارزهای دیجیتالی که به یکباره قیمتی سرسام آور میگیرند و به ناگاه نابود شده و کسی خبری از آنها ندارد! بیت کوین که زمانی پادشاه ارزهای دیجیتال نامگذاری میشد این روزها حال و روز خوبی نداشته و قیمت آن سیر نزولی را طی می‌کند. اتفاقی که بسیاری از سرمایه‌گذاران را نگران کرده است.

با این تفاسیر؛ فکر می‌کنید سرمایه گذاری بر روی کدام ارز دیجیتال موجود در بازار گزینه بهتری به شمار می‌آید؟ در ادامه نکاتی را میگوییم که در این انتخاب و یک سرمایه گذاری مطمئن به شما کمک خواهد کرد.

• بررسی دقیق White Paper

منظور از وایت پیپر چیست؟ همان گزارش معتبر و جامعی که درخصوص موضوعی خاص بوده و با طرح یک مشکل، راه‌حل‌های موجود را بررسی می‌کند. وجود وایت پیپرها در ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاران کمک می‌کند تا درک بهتری از عملکرد آن ارز دیجیتال داشته باشند و از مزایا و معایب سرمایه گذاری در آن اطلاع یابند.

• سنجش ارزش هرکدام از ارزهای یجیتال

سرمایه گذاری یعنی ورود بخشی از پولتان به یک بازار سرمایه. قبل از انتخاب بازار مدنظرتان باید مشخص کنید قصد سرمایه گذاری چه میزان پول را دارید. از طرفی قیمت هر ارز دیجیتال را در زمان ورود به آن بازار محاسبه کنید تا تصمیم گیری راحت‌تری داشته باشید.

• افزایش دانش در حوزه ارزهای دیجیتال

تمام تلاش‌تان را بکار گیرید تا اطلاعاتی جامع و کامل از تمامی اصطلاحات و شرایط این بازار بدست آورید. هر چقدر که اطلاعات شما نسبت به توکن اختصاصی، بستر بلاکچین، رمز ارزها، حجم معاملات و غیره بالاتر باشد، سرمایه گذاری مطمئن راحت‌تر محقق خواهد شد و به سودآوری قابل توجهی دست پیدا خواهید کرد. حواستان باشد در این بازار افراد کلاهبردار زیادی فعالیت میکنند، تمامی جوانب احتیاط را درنظر بگیرید و سراغ افراد باتجربه و کاربلد و البته دارای اعتبار بروید. مثلا هلدینگ آداک با آن نماد اعتماد میتواند یکی از گزینه‎های شما برای مشورت و سرمایه گذاری باشد.

• کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال همان مکانی‌ست که قرار است ارز خود را در آن نگهداری کنید. نکته اینجاست که نمیتوانید تمامی ارزها را مثلا در یک کیف پول نگهداری کنید زیرا پشتیبانی از آنها انجام نمیگیرد. از همین‌رو حتما بررسی کنید که ارز دیجیتال مدنظر شما برای سرمایه گذاری کدام یک از کیف پول‌های موجود را پشتیبانی می‌کند.

• بر احساسات خود غلبه کنید

افراد زیادی را می‌شناسیم که تا بازار سیر صعودی به خود میگیرد، هیجان زده شده و حرکاتی غیرحرفه‌ای از خود بروز می‍دهند. مثلا به امید یک سرمایه گذاری مطمئن، تمامی سرمایه‌شان را وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌کنند. به خوبی میدانید، بازار به طور مداوم در حال تغییر و تحول بوده و نوسانات زیادی دارد. برای حضور در آن باید روحیه ریسک پذیری داشته باشید و زمان ورود و خروج خود را کنترل کنید. بدون داشتن برنامه عملا هیچ سودی در این بازار نصیب شما نخواهد شد.

• کاربرد ارزهای دیجیتال

بررسی میزان کاربرد ارز دیجیتال نیز کمک می‌کند تا سرمایه گذاری مطمئن را تجربه نمائید. چه بسیار ارزهایی در بازار بوده‌اند که در مدت زمانی کوتاه محبوب شده‌اند و سپس هیچ آثاری از آنها باقی نمانده است. مثلا اتریوم از آن دست رمزارزهایی‌ست که اغلب ارزهای دیجیتال جدید بر روی شبکه آن ایجاد شده است. چه بسا که برای بازی‌های کامپیوتری نیز به سراغ آن رفته‌اند.

با این تفاسیر باید گفت؛ کاربردی بودن ارز دیجیتال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

• کورکورانه از دیگران پیروی نکنید

شما برای تجربه یک سرمایه گذاری مطمئن خصوصا برای تقویت توانایی‌تان در تشخیص زمان ورود و خرج از بازار، به مشورت با افراد باتجربه و کاربلد احتیاج دارید. از طرفی نمیتوان استراتژی موفق یک فرد دیگر را در سرمایه گذاری خود بکار گیرید. درواقع زمانی موفقیت و سودآوری برای شما محقق می‌شود که میزان ریسک پذیری و مدیریت سرمایه خود را مشخص و متناسب با آن استراتژی‌های خود را وارد معامله کنید. همچنین قبل از هرگونه اقدام به خرید ارز باید میزان سود و هدف نهایی‌تان را تعیین کرده و متناسب با برنامه‌ای که برای فروش ارز برنامه ریزی شده، از معامله خارج شوید.

مهم‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

در حال حاضر بیش از ۲هزار ارز دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد که هر روز نیز بر این بازار افزوده خواهد شد. این مسئله حتی در افزایش تعداد سرمایه گذاران نیز دخیل است. اما کدام یک از ارزهای موجود سود بیشتری را به ما میرساند؟

  • بیت کوین
  • اتریوم
  • بایننس کوین
  • ریپل

این دسته از ارزهای دیجیتال جزء پرطرفدارترین ارزها برای سرمایه گذاری به شمار می‌آیند که با یک برنامه ریزی مناسب میتوانند سود قابل توجهی را به حساب شما واریز کنند.

و در آخر

حال در خصوص نکات مهم ورود به بازار ارزهای دیجیتال اطلاعات کاملی دارید و به خوبی آگاهید که برای یک سرمایه‌ گذاری مطمئن باید زمان ورود و خروج خود از بازار را کنترل کنید!

 

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp