نکات طلایی سرمایه‌گذاری در بورس که نباید نادیده گرفت

سرمایه گذاری در بورس

فهرست مطالب

فیلم گرگ وال استریت با بازی دیکاپریو را دیده‌اید؟ باید بگوییم این داستان از زندگی برنارد باروخ ملقب به گرگ تنهای وال استریت گرفته شده که در سن ۳۰ سالگی توانست بالاترین جایگاه را در بورس اوراق بهادار نیویورک بدست آورد و در سال ۱۹۱۰ به معروف‌ترین متخصص مالی دوران تبدیل شود. شاید برایتان جالب باشد؛ او با اینکه در این حرفه مهارت بالایی داشت، اما از مشکلات سرمایه گذاری در بورس چیزی نمیدانست و معتقد بزرگ‌ترین هدف اصلی بازار بورس، کلاه گذاشتن سر مردم است!

امروزه اما صدها هزار نفر در بورس اوراق بهادار خرید و فروش منظمی را تجربه می‌کنند و چه بسا به سودهای کلانی هم میرسند. اما باید بدانید؛ یک نتیجه سودبخش به هیچ عنوان به صورت شانسی بدست نمی‌آید و نتیجه تجربیات میلیون‌ها سرمایه گذار در هزاران دوره بازار بورس است! نیازی نیست برای موفقیت در این بازار ضریب هوشی بالا یا سرمایه کلان داشته باشید؛ بهبود قدرت تفکر برای فعالیت در این بازار کافیست تا هر آن چیزی که مدنظر دارید را بدست آورید.

اما چطور میتوان در این بازار به موفقیت رسید؟ توجه به چه نکاتی میتواند کمک کننده باشد؟ در این مقاله سعی داریم آن نکات طلایی که شما را به سود چند برابری میرساند را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 

چطور به سوددهی برسیم؟

تقریبا همه به دنبال یافت راهی سریع و البته بسیار آسان برای رسیدن به خوشبختی و ثروت هستند. همین مسئله هم باعث شده تا همواره به دنبال یک کلید مخفی یا ناشناخته‌ای جهت محقق کردن این خواسته خود باشند. فکر میکنند سوددهی پس از سرمایه گذاری در بورس همچون بردن بلیط بخت آزمایی‌ست که به یکباره قرعه به نام آنها بیوفتد!

توصیه داریم برای موفقیت در این بازار هر چه سریع‌تر افکار پوچ و بیهوده را از خود دور کنید. چه بسا که همین افکار مسموم شما را از شناخت مسیر درست دور نگه میدارد. درواقع باعث میشود قوی‌ترین ابزارهایی که در دسترس قرار دارند اعم از زمان و جادوی بهره ترکیبی، اجتناب از ریسک های مالی غیرضروری و سرمایه گذاری نامنظم را نادیده بگیرید. در ادامه برخی از مواردی که به تازه کارها کمک می‌کند تا پرشور و پرسودتر از قبل در بازارهای مالی حاضر شوند را بازگو خواهیم کرد.

  • اهداف بلند مدت داشته باشید

چرا میخواهید سرمایه گذاری در بورس را استارت بزنید؟ آیا به سوددهی در ۶ ماه فکر میکنید؟ یا یکسال دیگر یا ۵ سال دیگر؟! آیا به فکر دوران بازنشستگی خود هستید یا خرید خانه و باقی گذاشتن دارایی برا فرزندانتان؟! 

قبل از سرمایه گذاری باید به تمامی این موارد فکر کنید و با مشخص کردن زمان احتمالی پولی که احتیاج دارید، به سراغ سرمایه گذاری در بازار بورس بروید. زیرا اگر بدانید در چه زمانی به پول احتیاج دارید، به نتیجه مطلوب‌تری دست پیدا خواهید کرد.

  • ریسک پذیر هستید یا نه؟

اینکه چقدر اهل ریسک هستید؟ ریسک پذیری مسئله‌ای‌ست که خصوصا برای سرمایه گذاری در بورس باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشید. عوامل زیادی در ریسک پذیری تاثیر دارند از جمله سن افراد، معمولا هرچقدر سن بالاتر باشد، میزان ریسک پذیری او کاهش می‌یابد. البته میزان بودجه و هدفی که برای سرمایه گذاری در نظر دارند را نیز نباید فراموش کرد. تا جای ممکن از سرمایه گذاری‌هایی که ممکن است شما را نگران کند اجتناب کند. از طرفی نباید تمامی دارایی‌تان را به بازار بورس بیاورید، طوریکه خواب شب را از شما بگیرد! در این راستا البته مشورت با افراد با تجربه و کاربلد میتواند در اخذ تصمیمات بهتر کمک کننده باشد.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید.

  • هیجانات را کنترل کنید

بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی از بازار بورس، عدم توانایی برای کنترل هیجانات فرد و اتخاذ تصمیمات منطقی است. در بسیاری از مواقع مبالغی که برای سرمایه گذاری در بورس دیده می‌شود، ناشی از هیجاناتی‌ست که افراد دارند. قیمت سهام شرکت‌ها در بورس به طور مرتب در نوسان بوده و صرفا اگر تحلیل درستی داشته باشید میتوانید زمان صحیح ورود و خروج از بورس را کشف کرده و سوددهی‌تان را تضمین نمائید.

  • از میزان نقدشوندگی غافل نشوید

نقد شوندگی باعث می‌شود در صورت نیاز در آسوده‌ترین حالت ممکن سهام‌تان را نقد کنید. حواستان باشد؛ هر چقدر که حجم معاملات موجود در یک سهم بیشتر باشد، احتمال اینکه به وجه نقد تبدیل شود کمتر است. این مسئله ریسک معاملاتی شما را کاهش خواهد داد. از همین‌رو برای کنترل و مدیریت نقدشوندگی، اگر به تازگی به دنیای سرمایه گذاری وارد شده‌اید، حداقل ۳۰ درصد از سرمایه‌تان را به صورت وجه نقد حفظ نمائید تا در صورت لزوم به سرعت اقدام به خرید سهام پرسود نمائید.

  • برنامه سرمایه گذاری را نادیده نگیرید
  • سرمایه گذاری در بورس 

مسیر پرفراز و نشیبی را پیش روی شما میگذارد، حتی این امکان وجود دارد که وسوسه شده و از استراتژی معاملاتی که برای خود در نظر گرفته‌اید دور شوید. مثلا در شرایطی که بازار پر رونق شده، تهاجمی تر عمل کنید.

اما زمانی میتوانید در یک برنامه سرمایه گذاری به سود برسید که به آن پایبند باشید. مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نکته برای سرمایه گذاری در بازار بورس، پایبند بودن به برنامه مالی خود بدون توجه به اتفاقات و شایعات اطراف است.

  • سهام آشنا را بخرید

این نکته را باید آنقدر مهم بدانید که در نتیجه به سودرسانی در سرمایه گذاری منجر می‌شود. درواقع باید نسبت به تحلیل نمودارها، اخبار پیرامون آن صنعت و حتی فاکتورهای مهمی که بر روی سهم شما تاثیرگذار است اشراف کامل داشته باشید. فراموش نکنید هیچ چیز نمیتواند به اندازه خرید شانسی سهام بد باشد! اگر فکر میکنید در این راستا به کمک احتیاج دارید، میتوانید روی کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک حساب باز کنید.

 

نتیجه گیری

سرمایه گذاری در بورس بسیار فرّارتر از آن چیزی‌ست که فکرش را می‌کنید. میتواند در کوتاهترین مدت شما را به بالاترین درجه برساند و  در همان مدت به قعر چاه ببرد. پس از نکاتی که در این مقاله گفتیم غافل نشوید. این نکات همچون چراغی برای رسیدن به موفقیت بوده و سودهای کلان را به سمت شما روانه میکند.

اگر هنوز برای حضور در بازار بورس شک و دودل هستید، میتوانید با کارشناسان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی‌های مفیدی را ارائه داده و حتی به عنوان یک مشاور و متخصص همواره در کنار شما خواهند بود تا نتیجه دلخواه را حاصل کنید. میتوانید برای دریافت مشاوره به بخش تماس با ما بروید.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp