چطور با درآمد کم سرمایه‌گذاری کنیم؟

راهنمای سرمایه گذاری

فهرست مطالب

تاکنون چندبار تصمیم به سرمایه گذاری گرفته‌اید، اما نمیدانستید که باید از کجا شروع کرده یا اصلا کجا سرمایه گذاری کنید؟! درواقع در چنین مواقعی تنها راهنمای سرمایه گذاری میتواند به شما کمک کند. زیرا انتخاب بهترین گزینه موجود ارتباط مستقیمی با روحیات، شخصیت و ویژگی‌های فردی شما دارد. شاید این مسئله کمی عجیب باشد، اما کمی فکر کنید و به این سوالات پاسخ دهید.

آیا فرد صبوری هستید؟ آیا میتوانید خود را به عنوان فردی ریسک پذیر معرفی کنید؟ آیا حاضرید میزان زیادی از سرمایه‌تان را برای مدتی نادیده بگیرید و این احتمال را در نظر بگیرید که از دستش بدهید؟ هدف شما برای سرمایه گذاری چیست؟ به فکر دوران بازنشستگی هستید یا صرفا به افزایش دارایی‌تان فکر می‌کنید؟ چقدر به سرمایه گذاری با درآمد کم فکر کرده اید؟

ببینید پاسخ هرکدام از این سوالات بخشی از شخصیت شما را برای راهنمایان مشخص می‌کند و در نهایت آنها مسیر درست سرمایه‌گذاری را پیش روی شما قرار می‌دهند. با این حال میخواهیم در ادامه در خصوص این مسئله بیشتر صحبت کنیم و با مطرح کردن موضوعات مختلف ذهن‌تان را برای حضوری موفقیت آمیز در بازار سرمایه آگاه سازیم. پس با ما همراه باشید.

هدف خود را مشخص کنید

هدف شما از سرمایه گذاری چیست؟ اجازه دهید خیال شما را راحت کنیم، حتی اگر نزد متخصص و راهنمای سرمایه گذاری هم بروید، در ابتدا همین سوال را مطرح می‌کند. زیرا تا موقعی که ندانید قصد انجام چه کاری را دارید، چراغ هیچ مسیری برای شما روشن نخواهد شد. سوال مهم بعدی اینجسا تکه در چه مدت زمانی میخواهید هدف‌تان را محقق سازید.

ببینید دو سوال بسیار مهم وجود دارد که بجز پاسخی واضح و واقع بینانه نمیتوانید چیز دیگری بگویید.

فرض را بر این بگذارید که میخواهید ملکی را در مدت زمان ۵ سال خریداری کنید. مشخصا یک قیمت حدودی برای آن درنظر میگیرید، میزان بودجه و توان پرداختی‌تان را لحاظ می‌کنید و با بررسی سرمایه اولیه‌تان، برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی‌هایی را انجام می‌دهد.

مسلما هرچقدر که پرداخت‌های منظم‌تر و پیگیرانه‌تری داشته باشید، رسیدن هدفتان امکانپذیرتر خواهد بود.

منظور ما از مشخص کردن هدف دقیقا چیزی شبیه به مثالی‌ست که بیان کردیم.

کجا سرمایه گذاری کنیم؟

همواره بازارهای بسیار زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد و راهنمای سرمایه گذاری موظف است تا همه آنها را با توجه به هدف و ویژگی‌های شخصیتی شما بررسی نماید. با این حال در این بخش میخواهیم شما را با گزینه‌های مناسب آشنا کنیم.

مثلا بازار دلار و ارز طی سال‌های گذشته طرفداران زیادی داشته و مخاطبان زیادی را به سمت خود کشانده است. اما حواستان باشد که بازار ارز همواره بازار پرریسکی بوده و اغلب در راهنمای سرمایه گذاری به عنوان گزینه سرمایه گذاری توصیه نمی‌شود.

با این حال همواره واسطه گرانی هستند که به دلیل نوسانات بالای قیمت ارز، به این بازار به چشم گزینه‌ای برای سرمایه گذاری نگاه می‌کنند. در صورتی که این نگاه باید بطور کل اصلاح شود. زیرا دقیقا همین واسطه گری‌ست که به اقتصاد کلان کشور آسیب وارد کرده است!

بازار سکه و طلا برای سرمایه گذاری مناسب است؟

بدون هیچ شکی، بازار سکه و طلا یکی از سنتی‌ترین گزینه‌هایی‌ست که افراد برای سرمایه گذاری به سراغ آن میروند. درواقع هرگاه که مردم فکر سرمایه گذاری در ذهنشان جرقه میزند، به سراغ خرید سکه و طلا میروند. اما سوال اساسی اینجاست که چطور با درآمد کم از طریق خرید طلا سرمایه گذاری کنیم؟

در اینجا چیزی که باید به آن اهمیت دهید، هدفی‌ست که برای خود تعیین کرده‌اند. مثلا اگر هدفی بلند مدت دارید، خرید طلا میتواند گزینه نسبتا مناسب باشد. اما هیچگاه به آن به چشم یک سرمایه گذاری کوتاه مدت سودده نگاه نکنید. زیرا نتیجه‌ای عکس می‌دهد.

بورس گزینه دوست داشتنی این روزها

اگر بخواهید به این سوال که کجا سرمایه گذاری کنیم پاسخ دهید، بعد از طلا و سکه و ارز و دلار، نوبت به بورس میرسد. گزینه‌ای که طی چند سال گذشته حسابی رونق پیدا کرده و افراد زیادی را به سمت خود کشانده است. با این حال حواستان باشد، بدون راهنمای سرمایه گذاری، بورس چیزی جز از بین رفتن سرمایه را به دنبال ندارد. افراد خیلی زیادی را میشناسیم که به واسطه راهنمایی دوستان و آشنایان و بها دادن به حرف‌های آنان، اقدام به خرید سهامی کرده‌ و در نهایت هر آن چیزی که سال جمع کرده‌اند را از دست داده‌اند.

برای اینکه در چنین موقعیت‌هایی قرار نگیرید، حتما با متخصصانی حاذق و باتجربه مشورت کنید. آنها با راهنمایی‌هایی که در اختیارتان قرار می‌دهند، شما را به هدفی که مشخص کرده‌اید میرسانند.

از طرفی برای کسب سود از بازار بورس به دانش، تجربه، تخصص و البته زمان کافی احتیاج دارید. نمیتوان در بورس یک شبه ره صد ساله را رفت! از طرفی با وجود در اختیار داشتن تمامی موارد بالا، باز هم تضمینی برای کسب سود وجود ندارد. به عبارت ساده‌تر؛ شما با بازار پرریسکی طرف هستید. که نباید به هیچ عنوان بی گدار به آب بزنید.

سایر بازارهای سرمایه گذاری

بازارهای سرمایه گذاری زیاد دیگری هم وجود دارد. مثلا ارزهای دیجیتال طی سال‌های گذشته طرفداران زیادی داشته و افراد زیادی را به سمت خود کشانده است. هر چند که این روزها قیمت بیت کوین حسابی پایین آمده و بسیاری را به خاک سیاه نشانده است. با این حال اگر سرمایه گذاری حرفه‌ای و کاربلد باشید یا راهنمایی باهوش داشته باشید، اجازه نمی‌دهد که در چنین موقعیتی قرار گیرید و در زمان درست، سرمایه شما را از بازار خارج می‌کند.

روش‌های دیگری هم وجود دارد، با این حال ما سعی کردیم در این مقاله برخی از مطمئن‌ترین و بهترین آنها را معرفی کنیم.

درآمد کم مانع سرمایه گذاری است؟

هیچ موقع درآمد کم را مانعی بر سر راه سرمایه گذاری ندانید. زیرا این هدف، سرمایه اولیه و زمانی که برای محقق کردن هدف مشخص کرده‌اید، عامل اصلی تصمیم گیری‌ست.

ما در این مقاله برخی از بهترین بازارها که به عنوان گزینه مناسب سرمایه گذاری شناخته می‌شوند را معرفی کردیم. کمی با خود فکر کنید، کدام یک از گزینه‌های موجود میتواند برای شما مناسب باشد؟

حتی اگر فکر می‌کنید در این راستا به راهنمای سرمایه گذاری احتیاج دارید، توصیه داریم همین الان به بخش تماس با ما بروید و با کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار داده و چراغ کسب سود از بازارهای سرمایه را روشن می‌کنند.

 

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp