چطور بهترین نوع سرمایه‌گذاری بلند مدت را داشته باشیم؟

سرمایه گذاری بلند مدت

فهرست مطالب

وقتی صحبت از سرمایه گذاری به میان می‌آید، تعیین استراتژی مهم‌ترین قدمی‌ست که باید برداشته شود و مشخص کردن افق زمانی همان چیزی‌ست که شما را در رسیدن به سود بیشتر یاری میرساند. کمی با خود فکر کنید؛ آیا فرد صبوری هستید و میخواهید در بلند مدت به سود کلان برسید یا نه، کلا فردی عجول و ریسک پذیر بوده و هیجانات مقطعی بازار برای شما جذاب است و میخواهید در مواجهه با آن باشید؟ مشخص کردن این مقوله درواقع تعیین کننده مسیر شما برای سرمایه گذاری است. البته به خوبی آگاهید، سرمایه گذاری بلند مدت جزء بهترین نوع سرمایه گذاری بوده و مزایای بسیار بیشتری دارد. اما با این حال همه چیز به هدف شما از سرمایه گذاری برمیگردد.  

حال با توجه به علاقمندی بیشتر مردم به سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی بهترین کانال‌ها و بازارهایی بپردازیم که میتواند شما را به خواسته تان برساند. پس با ما همراه باشید.

شناخت بیشتر نسبت به سرمایه گذاری بلند مدت

اگر مقداری سرمایه برای خود دست و پا کرده و میدانید که طی چند سال آینده به آن احتیاج ندارید، سرمایه گذاری بلند مدت بهترین گزینه‌ای‌ست که میتوانید به سراغ آن بروید. اما به راستی منظور از سرمایه‌ گذاری‌های بلند مدت چیست؟

درواقع آن نوع از سرمایه‌ گذاری که دارایی و ثروت شما را برای مدت بیشتر از یکسال نگهداری کرده و از قِبَل آن میتوانید درآمدزایی کنید، سرمایه گذاری بلند مدت نامیده می‌شود. حواستان باشد که درآمد این نوع سرمایه گذاری کاملا جدا از درآمد معمولی شما به حساب می‌آید.

بهترین کانال سرمایه گذاری های بلند مدت کدام است؟

پس از تصمیم به حضور در بازارهای سرمایه برای سرمایه گذاری بلند مدت؛ باید بررسی کنید کدام یک از انواع بازارها برای شما مناسب بوده، چه مزایا و خطراتی دارند و در نهایت اینکه آیا میتوانند آن سود مدنظر را برای شما به همراه داشته باشند یا خیر.

گزینه اول: خرید سهام

با خرید سهام یک شرکت، شما نیز سهمی در مالکیت آن خواهید داشت و میتوانید ادعایی درخصوص دارایی‌ها و درآمدهای آن شرکت داشته باشید. هرچقدر که سهام بیشتری را بدست آورید، مسلما سهم شما نیز بیشتر خواهد شد و درآمدتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته حواستان باشد، خرید سهام مقدار ریسک بالایی دارد و اگر فردی اهل ریسک هستید به سراغ آن بروید. درواقع ارزش سهام‌ها ارتباط مستقیمی با وضعیت سیاسی و اقتصادی و همچنین عملکرد خود شرکت دارد. از طرفی هیچ تعهدی برای پرداخت سود سهام در زمان تعیین شده وجود ندارد. از همین‌رو سرمایه گذاران باید به افزایش ارزش سهام خود در طی چندین سال متکی باشند.

مثلا یکی از سهام سودده، سهام هلدینگ آداک است. هلدینگی که پتانسیل بالایی برای رشد دارد و یکی از راه‌های سرمایه گذاری بلند مدت درست شناخته می‌شود.

گزینه دوم: اوراق قرضه

منظور از اوراق قرضه چیست؟ درواقع در این نوع از سرمایه گذاری شما پول‌تان را به یک نهاد دولتی، شهرداری یا حتی یک شرکت وابسته به دولت وام می‌دهید. پول تزریق شده به آنها منجر به تامین نقدینگی‌شان شده و از طرفی شما با سودی که از بازپرداخت وام دریافت می‌کنید، کسب درآمد می‌کنید.

حضور در این بازار اغلب ریسک پایینی دارد و نوسانات کم در آن باعث شده تا به یکی از امن‌ترین انواع سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل شود. اما مسئله اینجاست که رسیدن به سود زیاد یا به عبارتی ثروتمند شدن از طریق اوراق قرضه جایی که همواره پرداخت‌های منظم و از قبل تعیین شده‌ای دارد، امکان پذیر نیست.

گزینه سوم: معادل های نقدی

تاکنون درخصوص معادل‌های نقدی و اهمیت آنها در سرمایه گذاری بلند مدت شنیده‌اید؟ درواقع این نوع سرمایه گذاری مستلزم دراختیار داشتن محصولات مالی مانند وجوه بازار پول، گواهی سپرده و همچنین حساب‎های پس انداز با بهره بالاست. این نوع سرمایه گذاری را باید جزء سرمایه گذاری بلند مدت نسبتا مطمئن دانست که با نرخ بازدهی ثابت، افراد را به خواسته شان میرساند. هر چند نرخ بازده اغلب پایین بوده و نمیتوان به آن به چشم نوعی سرمایه گذاری برای بازنشستگی نگاه کرد.

گزینه چهارم: بازار مسکن

حضور در بازار مسکن را باید یک سرمایه گذاری بلند مدت خوب دانست. میتوان گفت؛ محبوب‌ترین و عاقلانه‌ترین نوع سرمایه گذاری های بلند مدت، سرمایه گذاری در ملک است. اگر بتوانید ملکی در منطقه‌ای رو به رشد، کانون گردشگری یا منطقه ای نزدیک به دانشگاه بیابید، میتوانید در سوددهی آن، خصوصا در بلند مدت حساب باز کنید. البته ما در مقاله‌ای جداگانه بطور مفصل درخصوص سرمایه گذاری در مسکن صحبت کرده‌ایم میتوانید به مطالعه آن مقاله بپردازید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری های بلند مدت

اینکه پول‌هایتان را در سرمایه گذاری بلند مدت به جای سرمایه گذاری کوتاه مدت قرار دهید، مزایای مالیاتی را نیز به دنبال دارد. در اغلب سرمایه گذاری های بلند مدت، (منظورمان همان نوع سرمایه گذاری‌هایی‌ست که بیشتر از ۱۲ ماه طول میکشد) با نرخ‌های کمتر از براکت مالیات بر درآمد شما مشمول مالیات می‌شوند. از طرف دیگر سودهای کوتاه مدت جزء درآمد عادی تلقی شده و باید بابت آن مالیات بپردازید. علاوه بر تمامی این موارد؛ این امکان وجود دارد که در سرمایه گذاری های بلند مدت خبری از هزینه های تراکنش ناشی از معاملات فعال نیز نیست.

البته علاوه بر تمامی مزایای موجود، معایبی هم در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد. درواقع پس از تصمیم گیری به حضور در سرمایه گذاری بلند مدت، باید به سراغ سرمایه گذاری‌ها و استراتژی‌هایی براساس میزان تحمل ریسک و بازده مدنظر خود بروید. در نهایت، قبل از تصمیم به سرمایه گذاری بلند مدت، باید به این مسئله فکر کنید که در کنار تمامی مزایا، معایبی نظیر ریسک نقدینگی، ریسک تجاری، تورم و تغییرات نرخ بهره نیز در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد.

کمی فکر کنید؛ آیا میتوانید با چنین شرایطی کنار بیایید؟

نتیجه گیری

سرمایه گذاری بلند مدت یکی از بهترین راه‌هایی‌ست که میتوانید جهت آماده شدن برای آینده و اطمینان از پس انداز کافی برای بازنشستگی به سراغ آن بروید. توصیه ما این است برای حضوری قدرتمند در این دنیای بزرگ و عجیب و غریب و پر ریسک، حتما با مشاوران مالی مجرب و باتجربه مشورت نمائید. راه‌های حفظ ارزش پول را شناسایی کرده و با تصمیم‌گیری‌های درست بر دارایی‌تان بیافزایید.

ما در هلدینگ آداک همواره همراه شما بوده و در تلاشیم تا با راهنمایی‌های درست و متناسب با روحیات و بودجه‌تان بهترین گزینه‌ها را برای سرمایه گذاری به شما پیشنهاد دهیم. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش تماس با ما بروید.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp