چطور سرمایه گذاری بدون ریسک داشته باشیم؟

سرمایه گذاری بدون ریسک

فهرست مطالب

اگر پای صحبت علاقمندان به سرمایه گذاری بنشینید تقریبا همه آنها به دنبال سرمایه گذاری بدون ریسک هستند! اما واقعا سرمایه گذاری بدون ریسک وجود دارد؟! هر سرمایه گذاری با هر میزان پولی، ریسک مخصوص به خود را دارد. آن چیزی که در این میان اهمیت دارد، بازدهی مناسب بازاری‌ست که انتخاب می‌کنید. هر چند سپرده گذاری در بانک به زعم خیلی‌ها جزء سرمایه‌گذاری‌های بدون ریسک است! اما به خوبی میدانیم که بهترین روش برای حفظ ارزش پول یا حتی افزایش سرمایه نیست!
با توجه به مسائلی که ذهن اکثر سرمایه گذاران را به خود مشغول کرده، قصد داریم در این مقاله از ریسک‌ها و چگونگی مدیریت آن و حتی معرفی بهترین مکان‌ها برای سرمایه گذاری بگوییم. پس با ما همراه باشید.

منظور از ریسک در سرمایه گذاری چیست؟

در لغت ریسک را به «خطر» معنی می‌کنند. این مسئله اما در بازارهای مالی کمی متفاوت است. درواقع انحراف بازدهی بدست آمده از بازدهی پیش بینی شده یک دارایی و احتمال بروز ضرر را ریسک میگویند! ریسک‌ها در این سیستم خود به دو دسته سیستماتیک و غیرسیستماتیک تبدیل می‌شوند.
اما چطور در مدیریت ریسک موفق عمل کنیم تا سرمایه گذاری بدون ریسک داشته باشیم؟ در ابتدا باید بپذیرید؛ ریسک بخشی جدایی ناپذیر در مبحث سرمایه گذاری خصوصا در بازارهای مالی‌ست و صرفا با کنترل و مدیریت آن می‌توانید خواسته‌تان را محقق کنید. درواقع در مسیر مدیریت ریسک، شما تمامی خطرات احتمالی را شناسایی و مورد ارزیابی قرار داده و سپس با کمک منابع مختلف، تاثیر اتفاقات ناگوار را به حداقل میرسانید.
با مدیریت ریسک میتوان زیان فعالیت‌های مالی را با اقدامات آگاهانه به حداقل رساند.

استراتژی مناسب برای مدیریت ریسک

سرمایه گذاران موفق همواره به دنبال راهی هستند تا ریسک سرمایه‌گذاری‌شان را به حداقل برسانند و در عوض سود بیشتری را عاید خود کنند. در این مرحله استراتژی‌های متفاوتی وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آنها پیدا کردن روشی مناسب برای سرمایه گذاری بدون ریسک است. اما سوال مهم اینجاست؛ کدام راه‌ها کمک می‌کنند تا یک سرمایه گذاری کم ریسک را تجربه کنیم؟

سپرده های بانکی

سپرده گذاری در بانک جزء سرمایه گذاری بدون ریسک به حساب می‌آید و تقریبا بخش اعظمی از ایرانیان سرمایه‌های‌شان را در بانک قرار داده‌اند. این نوع سرمایه‌گذاری به واسطه ارائه سودهای ماهیانه تضمینی و قطعی جزء پرطرفدارترین نوع سرمایه گذاری در بازارهای مالی شناخته می‌شود. اما باید بدانید؛ رابطه مستقیمی میان بازدهی و ریسک وجود دارد که باعث شده سپرده گذاری در بانک، آن هم در بلند مدت جزء کم بازده‌ترین نوع سرمایه گذاری به حساب آید.

اوراق بهادار بورس

سرمایه گذاری در بورس از بازه‌ زمانی معین برخوردار است و مبالغی را در بازه‌های زمانی مختلف در اختیار سرمایه گذار قرار می‌دهد. این نوع بازار از آن جهت در دسته سرمایه گذاری بدون ریسک قرار می‌گیرد که اجازه می‌دهد افراد ریسک گریز از بخشی از سرمایه خود در برابر نوسانات بازار محافظت کنند.
میتوان اوراق بهادار را به دو دسته اوراق بدهی و گواهی سپرده تقسیم بندی کرد. مکانیزم هر دو این نوع سرمایه گذاری متفاوت بوده و برای شروع فعالیت در آنها نیاز است که اطلاعات خود را بالا ببرید. همچنین میتوانید با متخصصانی کاربلد و باتجربه هلدینگ آداک مشورت نمائید. آنها راهنمایی‌های دقیقی را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای برقراری ارتباط به بخش تماس با ما بروید.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت

صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز برای آن دسته از افرادی که هیچ تمایلی به ریسک کردن ندارند، مناسب است. درواقع کسانی که اهل ریسک نیستند و در عوض میخواهند بالاترین سود را از سپرده‌های بانکی دریافت کنند، به سراغ صندوق‌ها میروند. البته باید بگوییم برای ورود به این نوع بازار باید از دانش یا زمان کافی برای خرید و فروش برخوردار باشید. هیچ موقع در بازارهای سرمایه گذاری عجله نکنید که در نهایت تنها ضرر و از بین رفتن سرمایه را برایتان به دنبال دارد.
فعالیت در این صندوق ها یک نوع آرامش خیال و امنیت را برای سرمایه گذاران به همراه دارد زیرا سود دریافتی آنها از بانک بالاتر است و از طرفی درآمد ثابتی را بطور ماهانه به حسابشان واریز می‌کند.

هلدینگ آداک

هلدینگ آداک با بیش از ۱۰ سال سابقه در بازارهای مالی ایران و جهان یکی از گزینه‌های بزرگی‌ست که افراد برای سرمایه گذاری بدون ریسک میتوانند به سراغ آن بروند. سرمایه گذاری در این هلدینگ میتواند به روش‌های بسیار متنوعی انجام گیرد. درواقع سرمایه گذاران با توجه به میزان سرمایه‌شان و البته میزان سودی که از سرمایه گذاری خواستارند، بازارهای متنوعی را پیش روی خود میبینند و میتوانند با تحقیق و بررسی و دریافت مشاوره از کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک، بهترین بازار را انتخاب نمایند. هلدینگ آداک را باید اولین هلدینگ سرمایه پذیر در راستای ایجاد کسب و کار و افزایش نقدینگی دانست که در تمام طول سال‌های فعالیتش سرمایه گذاران را راضی نگه داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره به بخش تماس با ما بروید.

دانش تحلیلی داشته باشید

تا اینجای مقاله از چگونگی مدیریت ریسک در سرمایه‌گذاری‌ها صحبت کردیم و حتی چند مورد از بهترین بازارهای بدون ریسک را به شما معرفی نمودیم. اما مبحث بسیار جذاب دیگری در این میان وجود دارد. اینکه چطور ریسک سرمایه گذاری را به حداقل برسانید؟! پاسخ این سوال را میدانید؟
درواقع با بهره گیری از دانش‌های تحلیلی محقق کردن این خواسته اصلا دور از دسترس نیست.
با کمک تحلیل‌های تکنیکال شما نگاهی مطمئن و البته کاملا منطقی به بازارهای سرمایه گذاری وارد می‌شوید و میتوانید یک سرمایه گذاری بدون ریسک را تجربه نمائید. به عبارت ساده‌تر؛ تحلیل‌ها، سودآوری شما را قطعی و آسودگی خیال را برای شما به ارمغان می‌آورند.
به عقیده بسیاری، معامله در بازارهای مالی؛ بدون آشنایی با تحلیل بورس، به مانند پرتاب یک تاس بوده که احتمال ۶ آمدن آن زیاد نیست! درواقع ریسک معامله به حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. این درحالی‌ست که تحلیل‌ها همچون کلیدی زمان خرید و فروش مناسب را شناسایی می‌کنند! با این تفاسیر نظر شما چیست؟ آیا میخواهید روش‌های تحلیلی درست را بیابید؟

و در آخر

حال نسبت به تمامی مواردی که شما را برای تجربه یک سرمایه گذاری بدون ریسک آماده می‌کند، آشنا هستید. این تصمیم شماست که برای رسیدن به سود به سراغ کدام یک از بازارهای مالی بروید. حتی هلدینگ آداک میتواند به عنوان مشاور در این مسیر همراه شما باشد تا صحیح‌ترین و سودآورترین راه را به شما نشان دهد.

 

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp