چطور سرمایه گذاری هوشمندانه داشته باشیم؟

سرمایه گذاری هوشمندانه

فهرست مطالب

رسیدن به سود خوب، مهم‌ترین هدفی‌ست که افراد در سرمایه گذاری به دنبال آن هستند. اما به چه کسی سرمایه گذار موفق میگویند؟ حواستان باشد، رسیدن به سود لزوما به این معنی نیست که او سرمایه گذار خوبی‌ست. چه بسا میتواند بدین معنی باشد؛ فردی که سرمایه گذاری انجام داده، نوعی سرمایه گذاری هوشمندانه را انجام داده است.

با مطرح کردن این موضوع، سوالات بسیار زیادی در ذهن مخاطبین شکل میگیرد. از جمله اینکه سرمایه گذاری هوشمندانه چیست؟ یا اینکه چطور میتوان یک سرمایه گذاری پرسود را تجربه نمود؟! از همین رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به این موضوعات مهم بپردازیم و مشغله‌های ذهنی افرادی که به حضور در بازارهای سرمایه و افزایش دارایی‌شان علاقمند هستند را برطرف کنیم. پس با ما همراه باشید.

منظور از سرمایه گذاری هوشمند چیست؟

سرمایه گذاری از نظر شما چه معنا و مفهومی دارد؟ ببینید سرمایه گذاری یعنی ارزشی که امروز در اختیار دارید، اعم از پول نقد، ملک و غیره را فدای رسیدن به سود و ارزش افزوده بیشتر در آینده کنید. اما سرمایه گذاری هوشمندانه در این میان چه مفهومی را میرساند؟ درواقع این نوع از سرمایه گذاری یعنی سرمایه گذار با تحلیل و آنالیز دقیق و کاملا حساب شده. یعنی براساس آمار و ارقام واقعی، وارد بازار شده و سودهای کلان به جیب بزند. میتوان این وضعیت را به موقعیتی شباهت داد که فرد از متخصص و کارشناسی خبره و کاربلد مشورت گرفته و با راهنمایی‌های دقیق او، خود را برای ورود به بازارهای سرمایه گذاری آماده می‌کند. افراد زیادی را میشناسیم که با رهنمودهای متخصصان هلدینگ آداک توانسته‌اند ارزش دارایی‌شان را چند برابر کنند.

اما منظور از سرمایه گذاری حساب شده چیست؟ یعنی سرمایه گذار بطور دقیق و کامل بر روی میزان و حتی نحوه کار پول سرمایه گذاری کرده خود نظارت داشته باشد. به همین دلیل است که میگویند؛ شخصی که در بازارهای سرمایه به سود میرسد لزوما نمیتواند سرمایه گذار خوبی هم باشد. چه بسا که شاید سرمایه‌اش را برای سرمایه گذاری در اختیار شخص دیگری قرار داده باشد و او برایش سودآوری کند!

چرا باید هوشمندانه سرمایه گذاری کنیم؟

چه پاسخی برای این پرسش دارید؟ میدانم که بسیاری فورا میگویید؛ «میخواهم ثروتمند شوم»! اما باید بدانید؛ این تنها بخشی از کار سرمایه گذاری‌ست. اهداف شما باید ویژگی‌های بسیاری را دارا باشد و ثروتمند شدن نشان از ناپختگی و ناآشنایی شما با دنیای سرمایه گذاری می‌دهد. میخواهم در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی اهداف سرمایه گذاری هوشمندانه را معرفی کنم:

  • بطور دقیق هدف را بیان ‌کند.
  • هدف نهایی برای همه کاملا شفاف باشد.
  • هدف بسیار واقع بینانه و بدور از خیال پردازی تعیین شود
  • از زمان و مکان قابل اندازه گیری برخوردار باشد.
  • ساخت اهداف کوچکتر در راستای رسیدن به هدف اولیه امکان پذیر باشد.

تقریبا تمامی متخصصان و فعالان صنعت به این مسئله باور دارند که انتخاب هدف و از همه مهم‌تر؛ آگاهی از اینکه چرا قصد سرمایه گذاری را دارید، بیشتر از هر چیزی برای ورود به دنیای سرمایه گذاری حائز اهمیت است. زیرا در هر چیزی هدف شماست که تعیین می‌کند به کدام سو نگاه کنید. این هدف است که مسیر آینده شما را شکل می‌دهد و مرکز توجه شما را مشخص می‌کند.

زمانی میتوان گفت که اهداف کارآمد هستند که در راه رسیدن به آن قدم بردارید. اولین گام هم برای رسیدن به موفقیت، تمرکز بر روی آن و اقداماتی‌ست که برای محقق کردنش باید انجام دهید.

عوامل تاثیرگذار سرمایه گذاری هوشمندانه

با توجه به آگاهی که نسبت به اهمیت سرمایه گذاری هوشمندانه بدست آورده‌اید، آیا میدانید چطور میتوان در این مسیر قدم برداشت؟ میخواهیم روش‌هایی را معرفی کنیم که به شما در هوشمندانه سرمایه گذاری کردن کمک می‌کند.

عامل اول: تنها تمرکز و تمرکز است که اهمیت دارد

اگر میخواهید فرمول طلایی چطور سرمایه دار شدن را کشف کنید؛ لازم است بدانید که باید بر روی چه چیزی متمرکز شوید. البته این تنها هدفی نیست که در مسیر سرمایه دار شدن باید به آن توجه نمود. درواقع باید دایره تفکراتتان را گسترش دهید. به عبارت ساده‌تر؛ به جایی دورتر از نوک دماغتان نگاه کنید.

یکی از شایع‌ترین اشتباهاتی که در دنیای سرمایه گذاری انجام میگیرد، تمرکز بر روی سرمایه دار شدن است. زیرا باعث می‌شود که قانون بازار سرمایه یعنی بررسی بازار، آن هم قبل از ورود را نادیده بگیرید.

برای موفق شدن باید ابتدا بر روی خودتان متمرکز شوید. صرفا به کمال شخصی فکر نکنید زیرا فردی با چنین شخصیت، اصلا مناسب حضور در دنیای سرمایه گذاری نیست. مثلا سراغ تمرکز بر روی صفات خوب و مناسب سرمایه گذاری بروید. مهم‌ترین صفاتی که شما را در مسیر سرمایه دار شدن قرار می‌دهد، باهوش و زرنگ بودن است!

عامل دوم: باهوش باشید و زرنگ بازی درآورید

میتوان گفت؛ زرنگ بودن در دنیای سرمایه گذاری و تجربه یک سرمایه گذاری هوشمندانه، برگ برنده شماست. با پرورش این خصوصیات در خود حتی در بازارهای ضعیف نیز میتوانید به سرمایه‌های چند میلیونی برسید. مسلما تاکنون بارها به این فکر کرده‌‌اید که بهترین و سودآورترین نوع سرمایه گذاری در ایران چیست. پاسخ دادن به این سوال نیازمند آشنایی با هوش مالی‌ست. پس زرنگ باشید و زودتر از دیگران برای یادگیری آن اقدام کنید. گوش به زنگ باشید و در زمان مناسب به این بازار ورود کرده و از آن خارج شوید.

درواقع هوش مالی شما را در جریان تمامی اتفاقات اعم از بهترین و بدترین بازار برای سرمایه گذاری و غیره میگذارد و زرنگ بودن کمک می‌کند تا سیگنال‌های مثبت و منفی بازار را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کرده و با تکمیل کردن اطلاعات‌تان، بهترین بهره را از آن ببرید.

نتیجه گیری

سرمایه گذاری در هر بازار باید به صورت هوشمندانه انجام گیرد و برای انجام این کار باید سرمایه گذاری هوشمندانه را به بهترین شکل ممکن بیاموزید. حواستان باشد که هر نوع از سرمایه گذاری از روشی خاص برخوردار است. تنها کمی تجربه، اندکی شانس و مقداری اعتماد به نفس کافیست تا روش خاص سرمایه گذاری خود را بیابید و براساس آن سودهای کلان به جیب بزنید.

سرمایه گذاری‌های مالی، احساسی، آموزشی، فکری و غیره از انواع سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه‌ست که میتوانید با راهنمایی گرفتن از افراد باتجربه و کاربلد به موفقیت‌ها و سوددهی برسید. اگر سوالی ذهن شما را در این خصوص مشغول کرده میتوانید به بخش تماس با ما بروید. کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک میتواند به شما در این مسیر کمک کند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp