کاخ سفید: برجام پیشرفت نخواهد کرد/ آمریکا به دنبال گزینه جایگزین است

برجام

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته پیشرفتی در خصوص برجام صورت نگرفته و انتظار پیشرفت آن را در آینده نزدیک نداریم.

به گزارش گروه اقتصاد کلان و انرژی اقتصاد ۱۰۰، جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه روز جمعه گفت نباید انتظار پیشرفت در مذاکرات برجام در آینده نزدیک در دولت بایدن را داشت.

جان کربی که روز جمعه در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد گفته که مذاکره در خصوص احیای برجام در حال حاضر «اصلاً در دستور کار نیست.» او اضافه کرد: «پیشرفتی در خصوص برجام صورت نگرفته و ما انتظار پیشرفت در خصوص آن در آینده نزدیک نداریم.»

بر اساس آنچه در نشریه نیوز ویک آمده دولت بایدن حال آماده شدن برای توسل به گزینه‌های جایگزین است.

وی بار دیگر ضمن تکرار ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای گفت که «ما برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانمندی سلاح هسته‌ای کاملاً جدی هستیم».

وی گفت: «رئیس‌جمهور همواره گفته که روش دیپلماتیک و مسالمت‌آمیز برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را ترجیح می‌دهد. لازم است ما اطمینان حاصل کنیم که در صورتی که شرایط ایجاب کند منابع، توانمندی‌ها و آمادگی لازم برای رسیدن به این هدف را از طریق روش‌های دیگر داریم.»

کربی پیشتر نیز بدون اشاره به عهدشکنی آمریکا در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام و نیز خروج یکجانبه این کشور از این توافق گفته بود: ما بر روی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران تمرکز نداریم، زیرا مقامات تهران تصمیم گرفته اند که مذاکرات را جدی نگیرند.

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره تخصصی در زمینه سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp