کسب سود دائمی با برنامه‌ریزی مالی

سود دائمی

فهرست مطالب

وقتی صحبت از سود دائمی به میان می‌آید، اولین موضوعی که مطرح می‌شود، اهمیت و مزایای برنامه ریزی مالی‌ست. همه ما میدانیم زمانی که پای تصمیم گیری و پول وسط باشد، بسیار عاطفی و چه بسا هیجانی با موضوعات برخورد میکنیم. اما واقعیت اینجاست که در اکثر مواقع بهترین منافع ما با تصمیماتی که اتخاذ کرده‌ایم تطابق ندارد!

اجازه دهید مثالی بزنیم؛ همه ما تجربه خرید از فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها را داشته‌ایم. در لحظه ورود با اشتیاق به اطراف نگاه کرده، سبد خریدی برداشته و بدون توجه و بدور از هیچگونه دقتی بین قفسه‌ها قدم زده و آن را پر می‌کنیم. حتی در میانه راه میبینیم که بسیاری از قفسه‌هایی که وسایل ضروری و مورد نیازمان بود را رد کرده‌ایم! بسیاری از ما هم فروش سرمایه در شرایط بحرانی یا رکود بازار را هم تجربه کرده‌ایم. خصوصا کسانی که در بازار بورس یا ارز و طلا فعالیت دارند، بارها چنین دورانی را از سر گذرانده‌اند. اما فکر می‌کنید بهترین راهکار موجود برای سربلند بیرون آمدن از این موقعیت چیست؟ بله درست حدس زده‌اید. برنامه ریزی مالی.

برنامه ریزی مالی اجازه می‌دهد تا با آرامش، اعتماد به نفس و ثبات خاطر بیشتر اموراتتان را بگذرانید و برای آینده‌تان تصمیم گیری کنید.

در ادامه این مقاله میخواهیم از مزایای برنامه ریزی مالی و تاثیر آن در رسیدن به سود دائمی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

چرا برنامه ریزی مالی اهمیت دارد؟

بسیاری متصورند برنامه ریزی مالی صرفا مخصوص به میانسالان و برای سنین بازنشستگی‌ست. اما بهتر است این ذهنیت اشتباه را همین الان کنار بگذارید. تمامی افراد از نوجوان تا مسن و پیر با برنامه ریزی درست مالی میتوانند سود دائمی را برای خود به همراه آورند.

با برنامه ریزی صحیح مالی میتوانید نگاهی کامل به وضعیت و شرایط زندگی خود داشته باشید. البته مشورت با مشاور مالی هم میتواند به شما در این تحلیل و بررسی و ارائه اطلاعات کمک کند. درواقع وظیفه مشاور مالی کشف نقاط قوت و ضعف شما و ارائه بهترین راهکار با توجه به شرایط موجود است.

تعیین میزان هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، میزان درآمد واقعی شما، توانایی‌تان در سرمایه گذاری و آموزش و ارائه راهکار از جمله مهم‌ترین وظایف یک مشاور مالی‌ست، هر چند که تصمیم گیری نهایی همواره برعهده شماست زیرا هیچکس به اندازه خودتان نمیداند چه توانایی‌ها و علاقمندی‌هایی دارد.

از جمله دیگر مزایای برنامه ریزی مالی، امکان ایجاد تغییرات در طول زمان است. چه بسا که اگر این مسئله با سرمایه گذاری‌های درست و اصولی همراه شود، میتواند سود دائمی را به شما هدیه دهد.

میتوانید برای برخورداری از راهنمایی‌های مشاوران مالی هلدینگ آداک، هم اکنون به بخش تماس با ما بروید.

چه چیزهایی برنامه ریزی مالی را دربرمیگیرد؟

حال به اندازه‌ای نسبت به مزایای برنامه ریزی مالی و تاثیر آن بر کسب سود دائمی آشنا شده‌اید. اما سوال مهمی در این راستا در ذهن شکل میگیرد. اینکه این برنامه ریزی دقیقا چه چیزهایی را شامل می‌شود؟

هیچ چیز بجز نیازهای شما نمیتواند تعیین کننده نهایی این برنامه ریزی باشد. هدف گذاری شما هیچ محدودیتی نداشته و یک مشاور مالی کاربلد تا هر کجا که بخواهید، برنامه ریزی‌های مالی لازم جهت محقق کردن آن‌ها را انجام می‌دهد.

موارد زیر را میتوان بخشی از برنامه ریزی‌های مالی دانست که انجام میگیرد:

 • سرمایه گذاری درست اصولی
 • شناخته بازار سرمایه مناسب برای سرمایه گذاری
 • برنامه ریزی جهت خرید ملک
 • برنامه ریزی مالیاتی
 • سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی
 • بیمه و مدیریت ریسک
 • جریان نقدینگی و هزینه‌ها

 

آیا کسب و کار شما به برنامه مالی نیاز دارد؟

این جمله را همواره از جانب ما آویزه گوش خود کنید: « هیچ کسب و کاری نیست که برای کسب سود دائمی به برنامه ریزی مالی احتیاج نداشته باشد»!

طراحی و تدوین برنامه مالی برای کسب و کارها افراد را وادار می‌کند تا نه تنها به موقعیت فعلی و جایگاهی که هم اکنون در آن حضور دارند ثبات ببخشند، بلکه مسیر درست پیشرفت را طی کرده و خود را به قله‌های موفقیت برسانند.

هیچ کسب و کاری نیست که برحسب تصادف و حادثه به موفقیت رسیده باشد. همواره این تلاش و کار سخت و پیگیری بوده که همچون سد محکم در برابر ناامیدی‌ها و شکست قد علم کرده و هدف نهایی را به واقعیت تبدیل کرده است.

نکاتی که در برنامه ریزی مالی باید به آن توجه داشته باشید

برنامه مالی نوعی راهنمای مسیر برای رسیدن به اهداف مالی‌ست. برهیچکس پوشیده نیست که اصلی‌ترین هدف راه اندازی یک کسب و کار، بدست آوردن سود و تحقق اهداف مالی است. از همین‌رو در تدوین این برنامه نیز باید فاکتورهای مهمی در نظر گرفته شود.

 1. پیش بینی میزان فروش
 2. تعیین مصارف هزینه ها
 3. تعیین وضعیت مالی شرکت
 4. تعیین جریان نقدی کسب و کار
 5. تجربه و تحلیل سر به سر
 6. تدوین برنامه عملیاتی در برنامه مالی

نتیجه استفاده از برنامه ریزی مالی

همواره صاحبان مشاغل به این موضوع تاکید دارند که در آخر سال مالی به حساب‌ها رسیدگی کرده و حساب‌های مالی را در نرم افزارهای مخصوص حسابداری ببندند. درواقع آنها میخواهند تصویری مشخص و کاملا دقیق از امور مالی خود داشته باشند و دیدگاهی واقع بینانه از میزان رشد و گسترش کسب و کارشان در طول سالی که گذشت بدست آورند.

با کمک برنامه ریزی مالی یک رابطه مناسب بین هزینه‌ها، درآمد، میزان خرید، بدهی‌ها، کنترل هزینه و سایر فعالیت‌ها به وجود آورده و سود دائمی حاصل می‌شود.

و در آخر

در این مقاله ما تلاش کردیم از اهمیت برنامه ریزی مالی صحبت کنیم. حال میدانید یک برنامه ریزی مالی درست و اصولی نه تنها میتواند در دوران رکود از بروز ضرر جلوگیری کرده، بلکه سود دائمی را نیز برای شما به دنبال داشته باشد.

توصیه ما این است برای بهره مندی از مزایایی که برنامه ریزی اصولی مالی با خود به همراه دارد، حتما با مشاوران و مربیان مالی صحبت کنید. مشورت‌ها و راهنمایی‌های آنها را دریافت کرده و مورد استفاده قرار دهید تا هدفتان محقق شود.

در این مسیر کارشناسان و متخصصان هلدینگ آداک همراه شما بوده و میتوانند راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در این راستا در اختیار شما قرار دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش تماس با ما بروید.

کارشناسان آداک آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما در مورد انواع سرمایه گذاری هستند.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp