۱۰راه ساده برای پس انداز و سرمایه گذاری شخصی

سرمایه گذاری شخصی

فهرست مطالب

چندبار تاکنون به سرمایه گذاری شخصی یا پس انداز فکر کرده‌اید؟ میتوان گفت پس انداز از جمله چالش‌هایی‌ست که تقریبا همه با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و به دنبال راهکاری برای آن میگردیم. حواستان باشد؛ در اینجا منظور ما از پس انداز، همان پولی‌ست که به قصد سرمایه گذاری کنار میگذارید. پولی که در حالت عادی سود چندانی را برای شما به همراه ندارد، مگر اینکه با یک سرمایه گذاری از نوع شخصی همراه شود!

به خاطر بسپارید؛ همواره قدم‌های کوچک، نتایجی بزرگ را در آینده برایتان قدم میزند. نیازی نیست برای سرمایه گذاری، سرمایه‌ای هنگفت را کنار بگذارید. گاها همان پس اندازهای به ظاهر کوچک، در نهایت شما را به سودی قابل توجه میرسانند که اصلا انتظارش را نداشتید.

از همین‌رو این مقاله را به روش‌هایی موجود برای پس انداز ماهانه اختصاص داده‌ایم.

راهکارهایی برای پس انداز بیشتر

اگر شما هم میخواهید هزینه‌هایتان را کاهش داده و با خیالی آسوده تر پس انداز کرده و به سرمایه گذاری شخصی بپردازید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. چند راهکار را معرفی می‌کنیم که در نهایت به پس اندازی معقول ختم خواهد شد.

راهکار اول: از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

اولین راهکار که منجر به پس انداز بیشتر می‌شود، استفاده از وسایل نقلیه عمومی‌ست. صادقانه بگوییم، وسایل نقلیه شخصی، چالش‌ها و هزینه‌های بسیار زیادی دارد و از طرفی روز به روز نه تنها از ارزش ماشین شما کم شده بلکه هزینه سوخت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. ( البته منظورمان در شرایط اقتصادی باثبات است!). این مسئله را هم فراموش نکنید که لوازم جانبی ماشین و دستمزد تعمیرات آن نیز در حال افزایش بوده و روند آنها بسیار نگران کننده است.

پس با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، بخش عمده‌ای از هزینه‌های ماهیانه‌تان را کم کرده و پس انداز کنید.

راهکار دوم: کاهش هزینه‌های سرگرمی‌ست

یکی دیگر از راهکارهایی که میتواند منجر به پس انداز و شروع سرمایه گذاری شخصی شود، کم کردن هزینه‌های سرگرمی است. اگر کمی حساب‌هایتان را بالا پایین کنید به خوبی میبینید بخش عمده‌ای از حقوق و درآمدتان صرف سرگرمی‌هایی نظیر بیرون رفتن با دوستان، باشگاه، سینما، سفرهای طولانی مدت و رفتن به رستوران و غیره است. ببینید منظور ما این نیست که دائما در خانه بنشینید و پول روی پول بگذارید. سرگرمی برای هر فردی لازم بوده و به نوعی لازمه سلامت روح و جسم است. منظور این است که با مدیریت صحیح سرگرمی‌ و تفریح‌تان هم به زندگی‌تان تنوع ببخشید و هم در هزینه‌های‌تان صرفه جویی کنید.

راهکار سوم: کمتر خرید کنید

یکی دیگر از راه‌های موجود برای پس انداز، به اندازه خرید کردن است. چه لزومی دارد وقتی از یک لباس خوشتان می‌آید، فورا برای خرید آن اقدام کنید؟! ببینید در چنین مواقعی باید ابتدا کمد لباس‌هایتان را به یاد آورید. آیا واقعا به آن لباس نیاز دارید؟ چه بسا که با یادآوری کمدتان به خاطرتان بیاید که فرضا ۳ عدد شلوار جین در کمدتان قرار دارد که به ندرت به تن می‌کنید، آیا ضروری‌ست که دوباره شلوار بخرید؟

این مسئله نه فقط درباره لباس بلکه دربار سایر موارد نیز صدق می‌کند. خرید خوراکی‌هایی که دوست ندارید و صرفا به دلیل حضور میهمانان خریداری می‌کنید نیز باید کاهش یابد.

راهکار چهارم: اجاره کمتری پرداخت کنید

اجاره بها بخش اعظمی از درآمد ماهانه شما را به خود اختصاص می‌دهد. از همین‌رو اگر خانه شما در محلات بالاشهر قرار دارد و همین مسئله اجازه پس انداز و سرمایه گذاری شخصی را به شما نمی‌دهد، توصیه داریم که خانه‌تان را به منطقه‌ای پایین‌تر تغییر داده تا با خیالی آسوده‌تر هم به پس انداز بپردازید و هم اجاره آن را پرداخت کنید.

راهکار پنجم: کاهش هزینه های مراقبت از کودک

به خوبی آگاهیم که هزینه کودکان تا چه اندازه بالاست و اکثر زوج‌های جوان بخشی از درآمدشان را صرف نگهداری و مراقبت از کودک خود می‌کنند. درواقع کودک پس از عبور از یک سنی خصوصا اگر مادر شاغل باشد، نیازمند حضور در مهدکودک است. از طرفی نیازی نیست برای استفاده از مهدکودکی خود خیلی بگردید و به سراغ مهدکودک‌های گران قیمت بروید. چه بسا که اگر امکان دورکاری برای شما مهیا باشد، میتوانید بخشی از کارتان را به خانه آورده و به این ترتیب هم از کودک خود مراقبت کنید و هم به کارهایتان برسید.

راهکار ششم: روزانه پس انداز کنید

تقریبا همه ما در خانه‌مان قلک داریم. قلک‌هایی که گاها یادآور دوران کودکی و خاطرات شیرین آن است. اما شاید برایتان جالب باشد که این قلک‌ها حتی این روزها و در دوران جوانی نیز کاربرد داشته و به شما در پس انداز و سرمایه گذاری شخصی کمک می‌کند.

فراموش نکنید، یکی از بهترین و همیشگی‌ترین راه‌های صرفه جویی در هزینه‌ها و پس انداز، کنار گذاشتن روزانه پول است. هیچ اهمیتی هم ندارد که این مبلغ چقدر باشد. میتواند روزی هزار تومن باشد. همین پس اندازهای کوچک در نهایت به یک سرمایه هنگفت تبدیل شده و نتایج بزرگی را به همراه خواهد داشت.

نتیجه گیری

همه میدانیم؛ پس انداز مقوله بزرگی‌ست که هیچکس نمیتواند به سادگی از آن بگذرد. پس انداز اجازه می‌دهد بهتر، آسوده خیال‌تر و با جیبی پرپول تر زندگی کنیم. به راستی چه کسی را میتوانید بیابید که خواستار چنین زندگی نباشد؟

از همین‌رو در این مقاله راهکارهایی را معرفی کردیم که شما را به پس انداز بیشتر و در نهایت یک سرمایه گذاری شخصی پرسود میرساند. راهکارهایی که اکثرمان از آنها آگاهیم اما برای انجامش دست دست کرده و کار را به تعویق می‌اندازیم. فراموش نکنید؛ اقتصاد کشور در شرایط بسیار نابسامانی قرار دارد و باید هر چه زودتر برای آینده‌تان برنامه ریزی کرده و در راستای محقق کردن هدفتان قدم بردارید. 

امیدواریم که این مقاله و این راهکارها کمک کند، آینده‌ای متفاوت را برای خود رقم بزنید. اگر چه خود را در این مسیر تنها ندانید. هلدینگ آداک همراه شما خواهد بود تا حتی برای سرمایه گذاری با پول اندک هم راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار داده و سودهایی قابل توجه را برای شما به ارمغان آورد.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و برقراری ارتباط با کارشناسان ما به بخش تماس با ما بروید.

جشنواره سرمایه‌های میلیاردی آداک
فقط تا نیمه شهریورماه

بهترین تصمیم پرسود تابستانی خود را بگیرید‌ و خالق یک کسب وکار جدید باشید…

با تضامین ملکی و محضری مطمئن

✅ شرعی        ✅ پرسود        ✅ قانونی

× WhatsApp